Kosova Forum

Me sa duket ju nuk jeni te Kyqur.Ju Lusemi Te Kyqeni Apo Te Regjistroheni Ne Forum Ku nuk merr me shum se 30sec kohe

Join the forum, it's quick and easy

Kosova Forum

Me sa duket ju nuk jeni te Kyqur.Ju Lusemi Te Kyqeni Apo Te Regjistroheni Ne Forum Ku nuk merr me shum se 30sec kohe

Kosova Forum

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Ec Me Brezat e Ri

Mire Se Vini Ne Forumin e : " Kosova-Forum "

+2
GOx94
NIKE
6 posters

    Lajme te reja nga bota e Sporti

    MBerisha
    MBerisha
    Webmaster
    Webmaster


    Gjinija : Male
    Postimet : 4625
    Vendodhja : N'Real Madrid
    Reputation : 33
    Pikët : 1502
    Registration date : 2008-10-27

    Lajme te reja nga bota e Sporti - Page 15 Empty Re: Lajme te reja nga bota e Sporti

    Post by MBerisha Sun Aug 23, 2009 2:28 pm

    Pirlo: Falënderoj presidentin

    Ylli i Milanos Andrea Pirlo deklaroi se '' Sot ishte një ditë e bukur. Dhe jam i kënaqur që do të përfundojë karrierën time në Milano. Falënderoj presidentin Silvio Berlusconi, Adriano Gallianin dhe trajnerin Leonardo. Kur dëgjova lajmin se aventura ime do të vazhdojë në Milano u gëzova shumë. Unë do të bëjë gjithëçka që është e mundur për suksese'' u shprehë Pirlo
    MBerisha
    MBerisha
    Webmaster
    Webmaster


    Gjinija : Male
    Postimet : 4625
    Vendodhja : N'Real Madrid
    Reputation : 33
    Pikët : 1502
    Registration date : 2008-10-27

    Lajme te reja nga bota e Sporti - Page 15 Empty Re: Lajme te reja nga bota e Sporti

    Post by MBerisha Sun Aug 23, 2009 2:29 pm

    Materazzi: Lazio është e fortë

    Mbrojtësi i Interit Marco Materazzi deklaroi se '' Lazio është një skuadër e fortë. Ajo posedon futbollist të shpejtë dhe sulmues. Ata për këtë ndeshje janë shumë të motivuar. Mirpo ne këtu kemi ardhur për të fituar kupën'' u shprehë Materazzi
    MBerisha
    MBerisha
    Webmaster
    Webmaster


    Gjinija : Male
    Postimet : 4625
    Vendodhja : N'Real Madrid
    Reputation : 33
    Pikët : 1502
    Registration date : 2008-10-27

    Lajme te reja nga bota e Sporti - Page 15 Empty Re: Lajme te reja nga bota e Sporti

    Post by MBerisha Sun Aug 23, 2009 2:29 pm

    Futbollistët rrahen në hotel

    Skuadra e Porsmouth përgaditjet është duke i zhvilluar në Portugali. Pas humbjes që patën në ndeshjen miqësore kundër Benfikës dy futbollistët David Nugent dhe Marc Wilson nuk e përballuan dot humbjen dhe u rrahën në hotel. Trajneri i Portsmouth Paul Hart i dënoi dy futbollistët me para dhe i dërgoi në Angli
    MBerisha
    MBerisha
    Webmaster
    Webmaster


    Gjinija : Male
    Postimet : 4625
    Vendodhja : N'Real Madrid
    Reputation : 33
    Pikët : 1502
    Registration date : 2008-10-27

    Lajme te reja nga bota e Sporti - Page 15 Empty Re: Lajme te reja nga bota e Sporti

    Post by MBerisha Sun Aug 23, 2009 2:30 pm

    Chamakh mund të largohet

    Presidenti i Bordeaux Triaud deklaroi se '' Chamakh brenda disa ditëve mund të largohet nga skuadra''. Ndërsa Arsen Wenger nuk është duke u ngutur në lidhje me këtë transferë, sepse ka bërë një ofertë prej 6 milonëve dhe nuk e ka ndërmend atë të rris. Ai deklaroi se '' Chamakh është një futbollist që më intereson, por unë kam Walcotin, Bendtner,Van Persie, dhe Eduardon, andaj kam kohë dhe mund të pres'' u shprehë Wenger
    MBerisha
    MBerisha
    Webmaster
    Webmaster


    Gjinija : Male
    Postimet : 4625
    Vendodhja : N'Real Madrid
    Reputation : 33
    Pikët : 1502
    Registration date : 2008-10-27

    Lajme te reja nga bota e Sporti - Page 15 Empty Re: Lajme te reja nga bota e Sporti

    Post by MBerisha Sun Aug 23, 2009 2:30 pm

    Misimoviç nënshkruan kontratë të re

    Futbollisti i Wolfsburgit Zvijezdan Misimoviç ka nënshkruar një kontratë të re me skuadrën kampione të Gjermanisë Wolfsburg. Playmakeri Misimoviç do të qëndrojë në Wolfsburg deri në vitin 2013. Për trajnerin Veh Misimoviç do të jetë njëri prej futbollistëve më të rëndësishëm në ligën e kampionëve.
    MBerisha
    MBerisha
    Webmaster
    Webmaster


    Gjinija : Male
    Postimet : 4625
    Vendodhja : N'Real Madrid
    Reputation : 33
    Pikët : 1502
    Registration date : 2008-10-27

    Lajme te reja nga bota e Sporti - Page 15 Empty Re: Lajme te reja nga bota e Sporti

    Post by MBerisha Sun Aug 23, 2009 2:30 pm

    Arnautoviç afër Interit

    Futbollisti i Twentes Marko Arnautoviç është shumë afër Interit. Agjenti i Mark Arnautoviç deklaroi se '' Ne kemi përgaditur kontratën finale, edhe detajet më të vogëla janë të spjeguara në kontratë. Kjo transferë do të përfundon shumë shpejtë. Mendoj se edhe pse ka zgjatur kjo trasnferë, e rëndësishme është që do të përfundon'' u shprehë Groener
    MBerisha
    MBerisha
    Webmaster
    Webmaster


    Gjinija : Male
    Postimet : 4625
    Vendodhja : N'Real Madrid
    Reputation : 33
    Pikët : 1502
    Registration date : 2008-10-27

    Lajme te reja nga bota e Sporti - Page 15 Empty Re: Lajme te reja nga bota e Sporti

    Post by MBerisha Sun Aug 23, 2009 2:30 pm

    Ferrara do të fitojë Scudeton

    Ish trajneri i Juventusit dhe i kombëtares Italiane Marcelo Lippi deklaroi se '' Ferrara mundë të fitojë Scudeton. Ferrara është intelegjent dhe karizmatikë, ai mund të kryej këtë punë me sukses. Kur isha unë në Juve i pata thënë Ferraras dhe Monteros që gjatë treningut të stërviten çdo gjysmë ore në mbrojtje, pastaj mesfushë dhe sulm. Ai ka bërë një punë të mrekullueshme dhe shpresoj se do të fiton atë që synon'' u shprehë Lippi
    MBerisha
    MBerisha
    Webmaster
    Webmaster


    Gjinija : Male
    Postimet : 4625
    Vendodhja : N'Real Madrid
    Reputation : 33
    Pikët : 1502
    Registration date : 2008-10-27

    Lajme te reja nga bota e Sporti - Page 15 Empty Re: Lajme te reja nga bota e Sporti

    Post by MBerisha Sun Aug 23, 2009 2:31 pm

    Pirlo: Milano do të blejë një futbollist të madh

    Pas mbledhjes së treshes Milaneze me dal ngadal po dalin nëpër media vendimet e rëndësishme që janë marrë për Milanon. Futbollisti i cili do të qëndroj në Milano Andrea Pirlo deklaroi se '' Milano do të blejë një futbollist të madh, ne dhe skuadra e dimë, mirpo nuk do të tregojmë. Ne 17 gusht do të hapim sezonin më gjithë tifozët tanë dhe mendojmë se do të jenë të kënaqur'' u shprehë Pirlo
    MBerisha
    MBerisha
    Webmaster
    Webmaster


    Gjinija : Male
    Postimet : 4625
    Vendodhja : N'Real Madrid
    Reputation : 33
    Pikët : 1502
    Registration date : 2008-10-27

    Lajme te reja nga bota e Sporti - Page 15 Empty Re: Lajme te reja nga bota e Sporti

    Post by MBerisha Sun Aug 23, 2009 2:32 pm

    Wenger: Jemi të shkurtër

    Trajneri i Arsenalit sot gjatë konferencës për shtypë bëri një krahasim interesant të skuadrës së Arsenalit me skuadrat tjera. Ai deklaroi se '' Në disa ndeshje në po mbesim të shkurtër. Besojë që ne këtë problem do të ekuilibrojmë. Kur luajshëm me Gallas dhe Toure mbetshim të shkurtër, ndërsa kur luajshim me Bendtner dhe Diaby bëheshim skuadër e gjatë. Duhet që këtë ekuilibër të rregullojmë'' u shprehë Wenger
    MBerisha
    MBerisha
    Webmaster
    Webmaster


    Gjinija : Male
    Postimet : 4625
    Vendodhja : N'Real Madrid
    Reputation : 33
    Pikët : 1502
    Registration date : 2008-10-27

    Lajme te reja nga bota e Sporti - Page 15 Empty Re: Lajme te reja nga bota e Sporti

    Post by MBerisha Sun Aug 23, 2009 2:32 pm

    Alonso: E prisja këtë ditë

    Në konferencën e tij të parë si Madrilen, Xabi Alonso deklaroi: " Kjo është një ditë e lumtur për mua, një hap i madh në karrierën time, erdha në një skuadër të madhe si Reali nga një skuadër e madhe si Liverpooli. Unë e dëshiroja këtë ditë që moti dhe jam i lumtur që jam pjesë e këtij klubi. Këtë vendim e kam marrur disa muajë më parë por natyrisht se nuk duhej të tregoja". Alonso në Real Madrid erdhi për 34 milionë euro
    MBerisha
    MBerisha
    Webmaster
    Webmaster


    Gjinija : Male
    Postimet : 4625
    Vendodhja : N'Real Madrid
    Reputation : 33
    Pikët : 1502
    Registration date : 2008-10-27

    Lajme te reja nga bota e Sporti - Page 15 Empty Re: Lajme te reja nga bota e Sporti

    Post by MBerisha Sun Aug 23, 2009 2:32 pm

    Maradona: Do ta sulmojmë Brazilin

    Trajneri i kombëtares Argjentinase Diego Maradona tha se kundër Brazilit, skuadra e tij do të jetë krejtësisht e përqëndruar në sulm. " Ne do ta sulmojmë Brazilin, e dimë se çka do të bëhet kur të luajmë me ta, por edhe Brazili e dinë se më kë do të ndeshet. Do të mundohemi që pikat kryesore Kaka dhe Robinho t'i mbulojmë dhe misioni është pothuajse i kryer" u shpreh Maradona
    MBerisha
    MBerisha
    Webmaster
    Webmaster


    Gjinija : Male
    Postimet : 4625
    Vendodhja : N'Real Madrid
    Reputation : 33
    Pikët : 1502
    Registration date : 2008-10-27

    Lajme te reja nga bota e Sporti - Page 15 Empty Re: Lajme te reja nga bota e Sporti

    Post by MBerisha Sun Aug 23, 2009 2:33 pm

    Kaka dhe Ibra e donin Italinë

    Sipas Marcello Lippit, dy futbollistët e mëdhenjë Ricardo Kaka dhe Zlatan Ibrahimoviç, kanë qenë të detyruar që të largohem për shkak të krizës ekonimike e jo për shkak se ata dëshironin largimin nga Serie A. " Nuk duhet që të jemi të nervozuar me Kaka dhe Ibrën, ngase unë jam i bindur se ata dëshironin që të qëndronin në Serie A, por ishte shkaku tjetër që e bëri largimin e tyre" deklaroi Marcello Lippi
    MBerisha
    MBerisha
    Webmaster
    Webmaster


    Gjinija : Male
    Postimet : 4625
    Vendodhja : N'Real Madrid
    Reputation : 33
    Pikët : 1502
    Registration date : 2008-10-27

    Lajme te reja nga bota e Sporti - Page 15 Empty Re: Lajme te reja nga bota e Sporti

    Post by MBerisha Sun Aug 23, 2009 2:33 pm

    Ferguson i lumtur për Owen dhe Valencian

    Pasi që skuadra e tij mposhti Valencian me rezultat 2:0 në Old Trafford me golat e shënuar nga Wayne Rooney dhe Tom Cleverley, trajneri i Manchester Unitedit Sir Alex Ferguson ndihet i lumtur me formën e skuadrës së tij. " Ishte një ndeshje e shkëlqyeshme. Antonio Valencia ishte padyshim pika kryesore e natës së mbrëmshme. Owen ishte i pafatë, rasti i parë i tij ishte i mrekullueshëm pas asistit të Rooneyt" u shpreh Alex Ferguson
    MBerisha
    MBerisha
    Webmaster
    Webmaster


    Gjinija : Male
    Postimet : 4625
    Vendodhja : N'Real Madrid
    Reputation : 33
    Pikët : 1502
    Registration date : 2008-10-27

    Lajme te reja nga bota e Sporti - Page 15 Empty Re: Lajme te reja nga bota e Sporti

    Post by MBerisha Sun Aug 23, 2009 2:33 pm

    Robinho: City si Reali dhe Brazili

    Sipas sulmuesit të Manchester Cityt Robinhos, skuadra e tij është në nivelin e njejtë me Real Madridin dhe me kombëtaren Braziliane. " Manchester City po mendon shumë dhe po vepron shumë. Jam i nderuar që jam këtu dhe shohë se nuk ka dallime mes City dhe Real Madridit apo dhe me kombëtaren e Brazilit. Gjithkush këtu është fitues, ngase Cityn e pret një e ardhme e ndritshme" deklaroi Robinho
    MBerisha
    MBerisha
    Webmaster
    Webmaster


    Gjinija : Male
    Postimet : 4625
    Vendodhja : N'Real Madrid
    Reputation : 33
    Pikët : 1502
    Registration date : 2008-10-27

    Lajme te reja nga bota e Sporti - Page 15 Empty Re: Lajme te reja nga bota e Sporti

    Post by MBerisha Sun Aug 23, 2009 2:34 pm

    Drogba: Do të fitojë më shumë trofe

    Pas rinovimit të kontratës së tij me skuadrën e Chelseas, Didier Drogba ndihet shumë i lumtur. " Kam vendosur që me Chelsean të vazhdojë edhe për dy vite të tjera. Jam shumë i lumtur ngase e dua këtë skuadër dhe ndjehem mirë këtu. Do të fitojë edhe trofe tjerë me Chelsean këto dy vite" deklaroi Didier Drogba. Sulmuesi nga Bregu i Fildishtë do të jetë pjesë e Chelseas deri në vitin 2012
    MBerisha
    MBerisha
    Webmaster
    Webmaster


    Gjinija : Male
    Postimet : 4625
    Vendodhja : N'Real Madrid
    Reputation : 33
    Pikët : 1502
    Registration date : 2008-10-27

    Lajme te reja nga bota e Sporti - Page 15 Empty Re: Lajme te reja nga bota e Sporti

    Post by MBerisha Sun Aug 23, 2009 2:39 pm

    Reali nuk e ndëshkon Ronaldon

    Cristiano Ronaldo ishte fjalosur publikisht me ish të dashurën e tij Nereida Gallardo, dhe ky gjest i Portugezit nuk ka shkuar pa u vërejtuar nga gazetarët. " Ne nuk do të marim asnjë masë ndëshkimore për Ronaldon. Ai është një profesionist dhe këtë muaj në Madrid është sjellur si i tillë. Ne nuk mund ta burgosim për këtë shkak" deklaroi drejtori i përjgithshëm i Real Madridit Jorge Valdano
    MBerisha
    MBerisha
    Webmaster
    Webmaster


    Gjinija : Male
    Postimet : 4625
    Vendodhja : N'Real Madrid
    Reputation : 33
    Pikët : 1502
    Registration date : 2008-10-27

    Lajme te reja nga bota e Sporti - Page 15 Empty Re: Lajme te reja nga bota e Sporti

    Post by MBerisha Sun Aug 23, 2009 2:39 pm

    Kënaqësi kur luan me Fabregasin

    Andrey Arshavin mendon se merita më e madhe që Arsenali e fitoi 'Emirates Cup', i takon kapitenit Cesc Fabregas. " Cesc dhe unë e kuptojmë njëri tjetrin më së miri. Të luash me të është një freskim i madh dhe një kënaqësi. Sa i përket skuadrës, këtu mbizotëron një atmosferë shumë e mirë që është një gjë shumë pozitive" theksoi Andrey Arshavin
    MBerisha
    MBerisha
    Webmaster
    Webmaster


    Gjinija : Male
    Postimet : 4625
    Vendodhja : N'Real Madrid
    Reputation : 33
    Pikët : 1502
    Registration date : 2008-10-27

    Lajme te reja nga bota e Sporti - Page 15 Empty Re: Lajme te reja nga bota e Sporti

    Post by MBerisha Sun Aug 23, 2009 2:40 pm

    Sissoko: Do të rikthehem

    Mesfushori i Juventusit Mohamed Sissoko edhe një herë tjetër e ka bërë të qartë se ai nuk do të ngutet për rikthimin e tij, por i ka premtuar tifozëve se do të rikthehet pas ta ndjejë vetën e tij në nivel. " Nuk dua të ngutem ngase ende nuk jam 100 për qind i sigurtë. Një gjë është e sigurtë se unë do të rikthehem për ta ndihmuar Juventusin dhe mendoj se me Felipe Melon do të jemi një pikë e fortë në mesfushë" theksoi Sissoko
    MBerisha
    MBerisha
    Webmaster
    Webmaster


    Gjinija : Male
    Postimet : 4625
    Vendodhja : N'Real Madrid
    Reputation : 33
    Pikët : 1502
    Registration date : 2008-10-27

    Lajme te reja nga bota e Sporti - Page 15 Empty Re: Lajme te reja nga bota e Sporti

    Post by MBerisha Sun Aug 23, 2009 2:40 pm

    Aquilani refuzoi Chelsean dhe Arsenalin

    Në moshën 16 vjeçare Alberto Aquilani ishte në një formë të lartë teksa ushtronte në akademinë e Romës, dhe kjo formë e tij i kishte rënë në sy drejtuesve të Chelseas dhe Arsenalit. Por ishte vetë Aquilani që i kishte refuzuar këto skuadra duke e realizuar ëndërrën e tij që të luaj me skuadrën e Romës. Ndërkohë kalimi i tij te Liverpooli mbetet vetëm edhe të zyrtarizohet ngase Aquilani ka pranuar ofertën personale, kurse Spalleti ishte në pritje që Benitez të shikonte se çka do të ndodh me Alonson.
    MBerisha
    MBerisha
    Webmaster
    Webmaster


    Gjinija : Male
    Postimet : 4625
    Vendodhja : N'Real Madrid
    Reputation : 33
    Pikët : 1502
    Registration date : 2008-10-27

    Lajme te reja nga bota e Sporti - Page 15 Empty Re: Lajme te reja nga bota e Sporti

    Post by MBerisha Sun Aug 23, 2009 2:40 pm

    Guardiola lavdëron skuadrën

    Barcelona mposhti Seattle Sounders me rezultat 4:0, dhe për trajnerin Pep Guardiola kjo ishte një paraqitje e mrekullueshme. " Ne luajtëm shumë mirë. Ishte një lojë ku ne gradualisht e gjetëm ritmin e lojës. Mbrojta ishte më e avancuar dhe kishte më shumë mundësi që ta ndihmonte sulmin. Shpresoj që kjo formë e mirë të na shoqërojë edhe në kampionat" deklaroi Pep Guardiola
    MBerisha
    MBerisha
    Webmaster
    Webmaster


    Gjinija : Male
    Postimet : 4625
    Vendodhja : N'Real Madrid
    Reputation : 33
    Pikët : 1502
    Registration date : 2008-10-27

    Lajme te reja nga bota e Sporti - Page 15 Empty Re: Lajme te reja nga bota e Sporti

    Post by MBerisha Sun Aug 23, 2009 2:41 pm

    Atl.Madrid kërkon Ebouen

    Atletico Madrid po vazhdon të forcohet për sezonin e ardhshëm, në listën e futbollistëve që jan si objektiv për tu transferuar është edhe mbrojtësi i Arsenalit Emmanuel Eboue. Mediat Spanjolle njoftojnë se 26 vjeçari mund të largohet nga Arsenali për rreth 11 milionë euro. Për Ebouen e interesuar është edhe Fiorentina
    MBerisha
    MBerisha
    Webmaster
    Webmaster


    Gjinija : Male
    Postimet : 4625
    Vendodhja : N'Real Madrid
    Reputation : 33
    Pikët : 1502
    Registration date : 2008-10-27

    Lajme te reja nga bota e Sporti - Page 15 Empty Re: Lajme te reja nga bota e Sporti

    Post by MBerisha Sun Aug 23, 2009 2:41 pm

    Lescott në City

    Manchester City vazhdon të transferojë futbollistë. Bazuar në lajmet e mediave Angleze, Evertoni e ka pranuar ofertën e Manchester Cityt për transferimin e mbrojtësit Joleon Lescott. Trajneri i Evertonit David Moyes është pajtuar që të pranojë ofertën e madhe në vlerë 22 milionë funta. Lescott tek Manchester City do të fiton 90.000 funta në javë.
    MBerisha
    MBerisha
    Webmaster
    Webmaster


    Gjinija : Male
    Postimet : 4625
    Vendodhja : N'Real Madrid
    Reputation : 33
    Pikët : 1502
    Registration date : 2008-10-27

    Lajme te reja nga bota e Sporti - Page 15 Empty Re: Lajme te reja nga bota e Sporti

    Post by MBerisha Sun Aug 23, 2009 2:41 pm

    Valdano: S'ka më blerje

    Drejtori i përgjithshëm i Real Madridit Jorge Valdano e konfrimoi se merkatoja për Real Madridin është e mbyllur. " Ardhja e Xabi Alonsos shënon edhe fundin e kërkimit tonë për të transferuar futbollistë të ri në skuadër." deklaroi Jorge Valdano. Real Madrid ka qenë skuadra më aktive në këtë merkato duke rinovuar pothuajse të gjithë skuadrën me transferime bombastike
    MBerisha
    MBerisha
    Webmaster
    Webmaster


    Gjinija : Male
    Postimet : 4625
    Vendodhja : N'Real Madrid
    Reputation : 33
    Pikët : 1502
    Registration date : 2008-10-27

    Lajme te reja nga bota e Sporti - Page 15 Empty Re: Lajme te reja nga bota e Sporti

    Post by MBerisha Sun Aug 23, 2009 2:42 pm

    Ronaldinho kthehet në Barcelonë

    Ronaldinho këtë vikend është argëtuar në qytetin e Barcelonës. Sipas mediave Spanjolle, ylli i Milanit i ka thyer rregullat e vendosura nga presidenti Silvio Berlusconi, të cilat ia ndalojnë një futbollisti që gjatë miqësoreve apo zhvillimit të kampionatit të argëtohen jashtë qytetit të Milanit. Ronaldinho tashmë është rikthyer në Milan ku edhe do të stërvitet me skuadrën e Leonardos
    MBerisha
    MBerisha
    Webmaster
    Webmaster


    Gjinija : Male
    Postimet : 4625
    Vendodhja : N'Real Madrid
    Reputation : 33
    Pikët : 1502
    Registration date : 2008-10-27

    Lajme te reja nga bota e Sporti - Page 15 Empty Re: Lajme te reja nga bota e Sporti

    Post by MBerisha Sun Aug 23, 2009 2:42 pm

    Shqipëria ngjitet një vend

    Renditja e fundit e FIFA-s del me rezultat se Kombëtarja Shqiptare ka fituar një vend në renditje. Shqipëria renditet në vendin e 94-t me 347 pikë. ( Më poshtë se Tanzania dhe më lart se Mali i Zi). Në vendin e parë gjendet Brazili me 1624 pikë, pastaj Spanja, Holanda, Gjermania, Italia, Rusia, Anglia, Argjentina, Franca dhe Kroacia
    MBerisha
    MBerisha
    Webmaster
    Webmaster


    Gjinija : Male
    Postimet : 4625
    Vendodhja : N'Real Madrid
    Reputation : 33
    Pikët : 1502
    Registration date : 2008-10-27

    Lajme te reja nga bota e Sporti - Page 15 Empty Re: Lajme te reja nga bota e Sporti

    Post by MBerisha Sun Aug 23, 2009 2:42 pm

    Chelsea shikon Ledesman

    Pas dështimit për ta transferuar Andrea Pirlon nga Milani, trajneri Carlo Ancelotti po vazhdon të kërkojë një mesfushorë me tipare të njejta me Pirlon. Sipas 'Corriere dello Sport', Chelsea është duke e shikuar mundësinë e transferimit të Cristian Ledesmas nga skuadra e Lazios. Argjentinasi mund të largohet nga Lazio për 15 milionë euro
    MBerisha
    MBerisha
    Webmaster
    Webmaster


    Gjinija : Male
    Postimet : 4625
    Vendodhja : N'Real Madrid
    Reputation : 33
    Pikët : 1502
    Registration date : 2008-10-27

    Lajme te reja nga bota e Sporti - Page 15 Empty Re: Lajme te reja nga bota e Sporti

    Post by MBerisha Sun Aug 23, 2009 2:43 pm

    Arnautoviç kalon te Interi

    Pas shumë e shumë përpjekjeve, Interi ka arritur të realizoj qëllimin. Sulmuesi i talentuar Marko Arnautoviç e ka kompletuar transferimin e tij tek skuadra e Jose Mourinhos. 20 vjeçari ka kaluar në formën e huazimit një vjeçar. Skuadra e Interit ka mundësi që Arnautoviçin ta blejë pasi një viti të kaluar si huazim.

    Sponsored content


    Lajme te reja nga bota e Sporti - Page 15 Empty Re: Lajme te reja nga bota e Sporti

    Post by Sponsored content


      Current date/time is Sun May 19, 2024 2:10 am