Kosova Forum

Me sa duket ju nuk jeni te Kyqur.Ju Lusemi Te Kyqeni Apo Te Regjistroheni Ne Forum Ku nuk merr me shum se 30sec kohe

Join the forum, it's quick and easy

Kosova Forum

Me sa duket ju nuk jeni te Kyqur.Ju Lusemi Te Kyqeni Apo Te Regjistroheni Ne Forum Ku nuk merr me shum se 30sec kohe

Kosova Forum

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Ec Me Brezat e Ri

Mire Se Vini Ne Forumin e : " Kosova-Forum "

    PTK promovon pullën postare Përvjetori i Pavarësisë

    MBerisha
    MBerisha
    Webmaster
    Webmaster


    Gjinija : Male
    Postimet : 4625
    Vendodhja : N'Real Madrid
    Reputation : 33
    Pikët : 1502
    Registration date : 2008-10-27

    PTK promovon pullën postare Përvjetori i Pavarësisë Empty PTK promovon pullën postare Përvjetori i Pavarësisë

    Post by MBerisha Fri Feb 20, 2009 7:01 am

    Me rastin e shënimit të përvjetorit të parë të pavarësisë së republikës së Kosovës, Filatelia e Postës së Kosovës, ka promovuar të hënën, emisionin e pullës postare me titull “Përvjetori i pavarësisë”.

    Posta e Kosovës, do ta lëshojë në qarkullim postar këtë pullë në ditën e pavarësisë, të martën më 17 shkurt.

    “Përvjetori i Pavarësisë” është emision i cili në shenjë falënderimit i dedikohet të gjithë atyre që kontribuan me punën e palodhshme, sakrificat dhe jetërat e tyre për çlirimin, sendërtimin dhe shpalljen e Pavarësisë së shtetit tonë”, ka deklaruar Rexhë Gjonbalaj, kryetar i Bordit të Drejtorëve të PTK-së.

    Në anën tjetër Ministri i Transportit dhe Post Telekomit të Kosovës, Fatmir Limaj,ka vlerësuar, se PTK-ja që nga shpallja e pavarësisë me nxjerrjen e pullave postare ka lënë gjurmë të pashlyeshme të historisë.

    “PTK-ja ka nxjerrë më herët pulla postare si ajo e Ditës së Pavarësisë, më pastaj ato të figurave të njohura të historisë së vendit, siç është ajo e Adem Jasharit, ndërkaq tani po nxjerrë pullën postare për Përvjetorin e Pavarësisë së Kosovës”, ka thënë ministri Limaj.

    Filatelia e Postës së Kosovës përmes dizajneve të pullave postare nga ky emision, shënon aktin historik – përpilimin e Deklaratës së Pavarësisë dhe kurorëzimin e kësaj deklarate me valimin e flamurit shtetëror, ndërkohë vlera e këtyre pullave postare është 1 dhe 2 euro. /Telegrafi/

      Current date/time is Mon May 20, 2024 1:18 pm