Kosova Forum

Me sa duket ju nuk jeni te Kyqur.Ju Lusemi Te Kyqeni Apo Te Regjistroheni Ne Forum Ku nuk merr me shum se 30sec kohe

Join the forum, it's quick and easy

Kosova Forum

Me sa duket ju nuk jeni te Kyqur.Ju Lusemi Te Kyqeni Apo Te Regjistroheni Ne Forum Ku nuk merr me shum se 30sec kohe

Kosova Forum

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Ec Me Brezat e Ri

Mire Se Vini Ne Forumin e : " Kosova-Forum "

    Ferrari ndalon prodhimin, largon punëtorët?

    un1nstaLs The Hacker
    un1nstaLs The Hacker
    A.i Rregullt
    A.i Rregullt


    Gjinija : Male
    Postimet : 188
    Age : 30
    Vendodhja : GjiLan
    Reputation : 0
    Pikët : -27
    Registration date : 2009-02-18

    Ferrari ndalon prodhimin, largon punëtorët? Empty Ferrari ndalon prodhimin, largon punëtorët?

    Post by un1nstaLs The Hacker Wed Feb 18, 2009 3:19 pm

    Edhe pse Ferrari, përkundër krizës financiare, ka paralajmëruar këtë viti si më të mirin deri më tani, burimet e afërta me prodhuesin pohojnë se megjithatë nuk është në pozitën më të lakmueshme.
    Një burim anonim ka konfirmuar për portalin Inside Line se në Ferrari “nuk janë gjërat edhe si më së miri” dhe se “është ndaluar prodhimi i modelit 612 Scaglietti, derisa shitja e modelit më të popullarizuar F430 ka rënë dukshëm me paraqitjen e modelit California”.

    Në Ferrari thonë se kanë kërkesa shumëvjeçare për 599 GTB Fiorano, mirëpo burimi ka pohuar se prodhuesi italian i ekzotikes italiane ka shtyrë paraqitjen e modeleve të reja derisa situata në treg të mos jetë stabilizuar.

    Mediat pohojnë se Ferrari se mund të largojë nga puna 300 punëtorë qysh në tremujorin e dytë të vitit të ardhshëm, për të zvogëluar shpenzimet dhe të mbijetuar krizën.

      Current date/time is Mon May 06, 2024 12:09 pm