Kosova Forum

Me sa duket ju nuk jeni te Kyqur.Ju Lusemi Te Kyqeni Apo Te Regjistroheni Ne Forum Ku nuk merr me shum se 30sec kohe

Join the forum, it's quick and easy

Kosova Forum

Me sa duket ju nuk jeni te Kyqur.Ju Lusemi Te Kyqeni Apo Te Regjistroheni Ne Forum Ku nuk merr me shum se 30sec kohe

Kosova Forum

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Ec Me Brezat e Ri

Mire Se Vini Ne Forumin e : " Kosova-Forum "

    Mehmet Kosova, viziton Kosovën më 11 dhjetor

    X-Spider
    X-Spider
    Fillestar-e
    Fillestar-e


    Gjinija : Male
    Postimet : 30
    Age : 33
    Reputation : 3
    Pikët : 45
    Registration date : 2009-11-27

    Mehmet Kosova, viziton Kosovën më 11 dhjetor Empty Mehmet Kosova, viziton Kosovën më 11 dhjetor

    Post by X-Spider Fri Dec 04, 2009 5:21 am

    Më 11 dhjetor, në Prishtinë do të zbresë aktori turk, Kenan Imirzalioglu, i cili ne Kosovë njihet si “Mehmet Kosova”.

    Këtë ditë, qytetarët e Kosovës, do të kenë mundësi të shohin “live” heroin e tyre të filmit “Jetë e hidhur ” tek shëtitet sheshit “Nëna Terezë” në Prishtinë.

    Aktori i njohur turk, do të jetë dy ditë me radhë mysafir në Prishtinë. Ai do ta bëjë hapjen e Javës së Filmit Turk, që fillon me 11 dhjetor në Kinemanë ABC. Java hapet me filmin e tij “Kapadaiu”.

    Lajmin e konfirmoi edhe Ambasada turke në Prishtinë, e cila kishte marrë shumë kërkesa për të realizuar këtë vizitë.

    E së bashku me Imirzalioglun, në Prishtinë do të qëndrojnë edhe regjisori i filmit, Omer Vargi, dhe aktori tjetër, Shener Shen.

    Aktori, Imirzalioglu ka diplomuar në matematikë në Universitetin Teknik Jëlldëz. Në vitin 2001, ai fitoi garën e top modelit botëror, e më pas filloi edhe angazhimet në film.

      Current date/time is Fri Apr 26, 2024 3:22 pm