Kosova Forum

Me sa duket ju nuk jeni te Kyqur.Ju Lusemi Te Kyqeni Apo Te Regjistroheni Ne Forum Ku nuk merr me shum se 30sec kohe

Join the forum, it's quick and easy

Kosova Forum

Me sa duket ju nuk jeni te Kyqur.Ju Lusemi Te Kyqeni Apo Te Regjistroheni Ne Forum Ku nuk merr me shum se 30sec kohe

Kosova Forum

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Ec Me Brezat e Ri

Mire Se Vini Ne Forumin e : " Kosova-Forum "

    Në vend të pushimit ushtroni

    Monster-h4ck
    Monster-h4ck
    Perjashtuar nga Forumi
    Perjashtuar nga Forumi


    Gjinija : Male
    Postimet : 1215
    Age : 29
    Vendodhja : N'CHIPSY
    Reputation : 8
    Pikët : 208
    Registration date : 2008-12-31

    Në vend të pushimit ushtroni Empty Në vend të pushimit ushtroni

    Post by Monster-h4ck Thu Jan 15, 2009 10:56 am

    Në vend të pushimit ushtroni
    Në vend të pushimit ushtroni F.0108003202932_m
    Ushtrimet sjellin dobi edhe atë jo vetëm për të ndërtuar formën e bukur të trupit tuaj, por edhe përmirësojnë disponimin.
    Ekspertët nga Universiteti i Bristolit kanë gjetur se ushtrimet trupore i sjellin dobi jo vetëm trupit, por edhe mendjes me anë të efektit të serotoninës, i cili zvogëlon stresin në vendin e punës dhe përmirëson produktivitetin punues.

    Në bazë të një hulumtimi është treguar se personat të cilët ushtrojnë para pune ose gjatë pauzave për ushqim, janë më të përgatitur për të kryer obligimet në punë dhe e kanë kontrolluar shumë më mirë stresin sesa kolegët e tyre të cilët nuk merren me ushtrime. Disponimi i tyre në javët kur kanë ushtruar ka qenë në nivel shumë më të lartë, ndërsa gjatë ditëve kur nuk kanë ushtruar, nuk janë ndierë mirë.

    Punëtorët kanë punuar shumë më mirë dhe kanë treguar rezultate shumë më të mira në punë gjatë ditëve kur kanë ushtruar. Ata kanë qenë më produktiv në tri sfera, në atë mendore, kohore dhe në realizimin e obligimeve, thonë autorët e studimit.

      Current date/time is Mon May 06, 2024 8:34 pm