Kosova Forum

Me sa duket ju nuk jeni te Kyqur.Ju Lusemi Te Kyqeni Apo Te Regjistroheni Ne Forum Ku nuk merr me shum se 30sec kohe

Join the forum, it's quick and easy

Kosova Forum

Me sa duket ju nuk jeni te Kyqur.Ju Lusemi Te Kyqeni Apo Te Regjistroheni Ne Forum Ku nuk merr me shum se 30sec kohe

Kosova Forum

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Ec Me Brezat e Ri

Mire Se Vini Ne Forumin e : " Kosova-Forum "

    Ekrani i ri më i madh në botë

    FooSe
    FooSe
    Webmaster
    Webmaster


    Gjinija : Male
    Postimet : 1929
    Age : 31
    Reputation : 16
    Pikët : -893
    Registration date : 2008-10-29

    Ekrani i ri më i madh në botë Empty Ekrani i ri më i madh në botë

    Post by FooSe Mon Nov 24, 2008 11:40 am

    Ekrani i ri më i madh në botë Ivy2kz
    Eh, ato universitete amerikane, sikur të ishin duke u shtyrë se kush do të bëj ekranin më të madh në botë. Rekorderi i kësaj jave (e nuk dyshojmë se së shpejti dikush do ta largoj nga froni) është University of Austin nga Teksasi.

    Sistemi kompjuterik i cili gjendet në këtë universitet ka ekran të përbërë prej 75 ekraneve 30 inç LCD nga kompania Dell. Kur të llogarisim rezolucionin e tyre 2560 x 1600 piksela, fitojmë shifrën prej 307 milionë pikselsh.

    Natyrisht, një ekran të tillë nuk e vë në funksion ndonjë kompjuter i dobët, ku sistemi i ka 36 gigabajt memorie të dedikuara për grafikë, por 108 gigabajt të memories janë të memories së sistemit dhe 100 bërthama procesorësh janë të pranishme.

      Current date/time is Sun May 19, 2024 12:04 am