Kosova Forum

Me sa duket ju nuk jeni te Kyqur.Ju Lusemi Te Kyqeni Apo Te Regjistroheni Ne Forum Ku nuk merr me shum se 30sec kohe

Join the forum, it's quick and easy

Kosova Forum

Me sa duket ju nuk jeni te Kyqur.Ju Lusemi Te Kyqeni Apo Te Regjistroheni Ne Forum Ku nuk merr me shum se 30sec kohe

Kosova Forum

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Ec Me Brezat e Ri

Mire Se Vini Ne Forumin e : " Kosova-Forum "

    Brazili kërkon ndikim më të madh të G-20

    LibiDinho
    LibiDinho
    A. i plotë
    A. i plotë


    Gjinija : Male
    Postimet : 930
    Age : 31
    Vendodhja : Gjk
    Reputation : 3
    Pikët : -415
    Registration date : 2008-10-30

    Brazili kërkon ndikim më të madh të G-20 Empty Brazili kërkon ndikim më të madh të G-20

    Post by LibiDinho Sun Nov 09, 2008 12:54 pm

    Presidenti i Brazilit Luiz Lula Da Silva ka kërkuar përfshirje më të madhe të shteteve në zhvillim në procesin e reformimit të sistemit financiar botëror.

    Ai u tha liderëve të shteteve në zhvillim se një "arkitekturë e re botërore financiare" ka qenë e nevojshme për të koordinuar përgjigjet ndaj krizës me kredi.

    Takimi në Sao Paulo është përgatitje për samitin ndërkombëtar të javës së ardhshme mbi krizën financiare, që mbahet në Uashington.

    Në samit marrin pjesë shtetet e G-20, ku pëveç vendeve më të industrializuara përfshihen edhe vendet në zhvillim që kanë ekonomi të mëdha. /rel/

      Current date/time is Wed May 01, 2024 11:41 pm