Kosova Forum

Me sa duket ju nuk jeni te Kyqur.Ju Lusemi Te Kyqeni Apo Te Regjistroheni Ne Forum Ku nuk merr me shum se 30sec kohe

Join the forum, it's quick and easy

Kosova Forum

Me sa duket ju nuk jeni te Kyqur.Ju Lusemi Te Kyqeni Apo Te Regjistroheni Ne Forum Ku nuk merr me shum se 30sec kohe

Kosova Forum

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Ec Me Brezat e Ri

Mire Se Vini Ne Forumin e : " Kosova-Forum "

    Probiotikët mbrojnë edhe tek sëmundjet e mushkërive

    FooSe
    FooSe
    Webmaster
    Webmaster


    Gjinija : Male
    Postimet : 1929
    Age : 30
    Reputation : 16
    Pikët : -893
    Registration date : 2008-10-29

    Probiotikët mbrojnë edhe tek sëmundjet e mushkërive Empty Probiotikët mbrojnë edhe tek sëmundjet e mushkërive

    Post by FooSe Thu Nov 13, 2008 1:55 am

    Probiotikët mund të ndihmojnë shumë tek pacientët që vuajnë nga sëmundje të traktit respirator, dhe të cilët kanë rrezik më të rritur për inflamacion (ndezje) të mushkërive.

    Bakteret e mira mund ta ndërpresin kolonizimin e baktereve të dëmshme në rrugët e frymëmarrjes. Për më shumë, pijet probiotike (p.sh. jogurti i pemëve), kanë dëshmuar se kanë efekt të njëjtë si edhe medikamentet e zakonshme antiseptike, të cilat iu jepen pacientëve me probleme respiratore.

    Përparësia e probiotikëve është se kanë më pak efekte anësore dhe për dallim nga antiseptikët veprojnë gjithë kohës, ndërsa jo vetëm disa orë, thonë shkencëtarët.

      Current date/time is Mon May 06, 2024 8:23 am