Kosova Forum

Me sa duket ju nuk jeni te Kyqur.Ju Lusemi Te Kyqeni Apo Te Regjistroheni Ne Forum Ku nuk merr me shum se 30sec kohe

Join the forum, it's quick and easy

Kosova Forum

Me sa duket ju nuk jeni te Kyqur.Ju Lusemi Te Kyqeni Apo Te Regjistroheni Ne Forum Ku nuk merr me shum se 30sec kohe

Kosova Forum

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Ec Me Brezat e Ri

Mire Se Vini Ne Forumin e : " Kosova-Forum "

    Shitje çdo ditë e më e dobët e kompjuterëve Mac

    Y||!
    Y||!
    V.I.P
    V.I.P


    Gjinija : Male
    Postimet : 927
    Age : 28
    Vendodhja : Ferizaj
    Reputation : 4
    Pikët : 208
    Registration date : 2008-12-11

    Shitje çdo ditë e më e dobët e kompjuterëve Mac Empty Shitje çdo ditë e më e dobët e kompjuterëve Mac

    Post by Y||! Wed Mar 25, 2009 11:27 am

    Shitje çdo ditë e më e dobët e kompjuterëve Mac F.0319113227688_m

    Kompjuterët e kompanisë Apple në muajin shkurt kanë shënuar rënie të shitjes, derisa në të njëjtën kohë shitja e përgjithshme e kompjuterëve është në ngritje. Statistikat kanë të bëjnë me tregun amerikan ku edhe përdoren më së shumti kompjuterët e Apple.

    Shtëpia analitike NPD ka regjistruar rënien e shitjes së kompjuterëve të Apple në tregun amerikan gjatë muajit shkurt për 16 për qind. Në të njëjtën periudhë shitja e kompjuterëve në përgjithësi është rritur për 22 për qind. Për rënien e Applet fajtorë janë kryesisht kompjuterët Mac desktop të cilët janë shitur për 36 për qind në krahasim me periudhën e njëjtë të vitit të kaluar. Laptopët në anën tjetër kanë shënuar rënie prej shtatë për qind.

    Kompjuterët desktopë nga Windows gjithashtu kanë shënuar rënie të shitjes prej 10 për qind, derisa për rritje të shitjes së përgjithshme të kompjuterëve të Windows meritorë janë laptopët të cilët po shënojnë rritje prej 36 për qind.

      Current date/time is Wed May 01, 2024 9:16 pm