Kosova Forum

Me sa duket ju nuk jeni te Kyqur.Ju Lusemi Te Kyqeni Apo Te Regjistroheni Ne Forum Ku nuk merr me shum se 30sec kohe

Join the forum, it's quick and easy

Kosova Forum

Me sa duket ju nuk jeni te Kyqur.Ju Lusemi Te Kyqeni Apo Te Regjistroheni Ne Forum Ku nuk merr me shum se 30sec kohe

Kosova Forum

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Ec Me Brezat e Ri

Mire Se Vini Ne Forumin e : " Kosova-Forum "

    Çdo ditë e më pak biseda në celularë

    un1nstaLs The Hacker
    un1nstaLs The Hacker
    A.i Rregullt
    A.i Rregullt


    Gjinija : Male
    Postimet : 188
    Age : 30
    Vendodhja : GjiLan
    Reputation : 0
    Pikët : -27
    Registration date : 2009-02-18

    Çdo ditë e më pak biseda në celularë Empty Çdo ditë e më pak biseda në celularë

    Post by un1nstaLs The Hacker Wed Feb 18, 2009 3:40 pm

    Britanikët më nuk përdorin celularët e tyre vetëm për thirrje, por çdo ditë e më shumë për dërgim të porosive, fotografim dhe shëtitje nëpër internet, kanë dëshmuar të dhënat e publikuara të martën.

    Pothuajse 1.5 miliardë SMS në javë janë dërguar në Britani të Madhe në periudhën kohore në mes muajit janar dhe maj të këtij viti, ka deklaruar shoqata britanike Mobile Data Association (MDA).

    Numri i porosive tekstuale është rritur për 30 për qind në krahasim me periudhën e njëjtë të vitit të kaluar, pohon shoqata.

    Më shumë se 10 milionë fotografi dhe porosi MMS janë shkëmbyer në javë, që paraqet rritje prej 30 për qind.

    Numri i shfrytëzuesve të internetit mobil në mes muajit maj 2006 dhe majit 2008 është rritur prej 13 milionë në 16 milionë.

      Current date/time is Mon May 06, 2024 5:55 pm