Kosova Forum

Me sa duket ju nuk jeni te Kyqur.Ju Lusemi Te Kyqeni Apo Te Regjistroheni Ne Forum Ku nuk merr me shum se 30sec kohe

Join the forum, it's quick and easy

Kosova Forum

Me sa duket ju nuk jeni te Kyqur.Ju Lusemi Te Kyqeni Apo Te Regjistroheni Ne Forum Ku nuk merr me shum se 30sec kohe

Kosova Forum

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Ec Me Brezat e Ri

Mire Se Vini Ne Forumin e : " Kosova-Forum "

    AMD demonstron procesorin e ri me gjashtë bërthama

    Monster-h4ck
    Monster-h4ck
    Perjashtuar nga Forumi
    Perjashtuar nga Forumi


    Gjinija : Male
    Postimet : 1215
    Age : 29
    Vendodhja : N'CHIPSY
    Reputation : 8
    Pikët : 208
    Registration date : 2008-12-31

    AMD demonstron procesorin e ri me gjashtë bërthama Empty AMD demonstron procesorin e ri me gjashtë bërthama

    Post by Monster-h4ck Mon Mar 16, 2009 9:59 am

    AMD demonstron procesorin e ri me gjashtë bërthama
    AMD demonstron procesorin e ri me gjashtë bërthama 51442545
    Serverët me çipet Istanbul kanë arritur bartjen më të shpejt të dhënave dhe performansa më të mira të aplikacioneve...

    Advanced Micro Devices (AMD) ka demonstruar modelet e para punuese të çipeve të emëruara Istanbul, të serisë së tyre të radhës Opteron me gjashtë bërthama të dedikuara për serverë.

    Çipet kanë dëshmuar performansa më të mira me shpenzim të njëjtë si edhe çipet ekzistuese të serverëve me gjashtë bërthama me emrin Shanghai. Kjo do të thotë se shpenzojnë në mes të 45 e 105 vat kur punon në shpejtësitë në mes 2.3 GHz e 2.8 GHz.

    Serverët me çipet Istanbul kanë arritur edhe bartje më të shpejtë të dhanë deri tek memoria si dhe performansa të aplikacioneve nën sistemin operativ Windows Server 2008 në krahasim me procesorët e mëhershëm.

      Current date/time is Thu May 02, 2024 12:37 am