Kosova Forum

Me sa duket ju nuk jeni te Kyqur.Ju Lusemi Te Kyqeni Apo Te Regjistroheni Ne Forum Ku nuk merr me shum se 30sec kohe

Join the forum, it's quick and easy

Kosova Forum

Me sa duket ju nuk jeni te Kyqur.Ju Lusemi Te Kyqeni Apo Te Regjistroheni Ne Forum Ku nuk merr me shum se 30sec kohe

Kosova Forum

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Ec Me Brezat e Ri

Mire Se Vini Ne Forumin e : " Kosova-Forum "

    Feith: Drejtori i ATK-së të zgjidhet jo më vonë se me 1 korrik

    MBerisha
    MBerisha
    Webmaster
    Webmaster


    Gjinija : Male
    Postimet : 4625
    Vendodhja : N'Real Madrid
    Reputation : 33
    Pikët : 1502
    Registration date : 2008-10-27

    Feith: Drejtori i ATK-së të zgjidhet jo më vonë se me 1 korrik Empty Feith: Drejtori i ATK-së të zgjidhet jo më vonë se me 1 korrik

    Post by MBerisha Fri Feb 27, 2009 11:58 am

    Duke komentuar hapat për emërimin e një Drejtori të Përgjithshëm të përhershëm të Administratës Tatimore të Kosovës, Përfaqësuesi Civil Ndërkombëtar (ICR), Pieter Feith, tha ka deklaruar se mirëpret gatishmërinë e Qeverisë së Kosovës për fillimin e menjëhershëm të procedurës së hapur të konkurrimit për përzgjedhjen e personit më të kualifikuar që do të shërbejë si drejtor në këtë institucion.

    “Së bashku me palët e tjera ndërkombëtare me interes, unë pres, që pasi t’i nënshtrohet pëlqimit tim për këtë emërim ashtu si parashihet nga Propozimi Gjithëpërfshirës i Statusit (PGJS), ky person të marrë funksionin e tij apo të saj sa më shpejt që të jetë e mundur, por jo më vonë se data 1 korrik 2009.

    Feith po ashtu ka deklaruar se në këtë mënyrë do të përkrahen parimet e qeverisjes së mirë dhe to të përmirësohet reforma e përgjithshme ekonomike. /Telegrafi/

      Current date/time is Fri Apr 26, 2024 1:36 am