Kosova Forum

Me sa duket ju nuk jeni te Kyqur.Ju Lusemi Te Kyqeni Apo Te Regjistroheni Ne Forum Ku nuk merr me shum se 30sec kohe

Join the forum, it's quick and easy

Kosova Forum

Me sa duket ju nuk jeni te Kyqur.Ju Lusemi Te Kyqeni Apo Te Regjistroheni Ne Forum Ku nuk merr me shum se 30sec kohe

Kosova Forum

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Ec Me Brezat e Ri

Mire Se Vini Ne Forumin e : " Kosova-Forum "

    Një e treta e evropianëve nuk pinë alkool

    Monster-h4ck
    Monster-h4ck
    Perjashtuar nga Forumi
    Perjashtuar nga Forumi


    Gjinija : Male
    Postimet : 1215
    Age : 29
    Vendodhja : N'CHIPSY
    Reputation : 8
    Pikët : 208
    Registration date : 2008-12-31

    Një e treta e evropianëve nuk pinë alkool Empty Një e treta e evropianëve nuk pinë alkool

    Post by Monster-h4ck Thu Jan 15, 2009 11:01 am

    Një e treta e evropianëve nuk pinë alkool
    Një e treta e evropianëve nuk pinë alkool F.0105212100464_m
    Një hulumtim i realizuar nga revista "Wall Street Journal" ka sjellë disa rezultate të papritura sa i përket konsumimit të alkoolit nga evropianët.
    Rezultate krejtësisht të kundërta nga ç’janë pritur kanë dalë si i përket konsumimit të alkoolit. Italianët dhe portugezët kanë rezultuar si abstenuesit më të mëdhenj ndaj alkoolit, ndërsa vetëm 18% e gjermanëve janë konsumues të rregullt të tij.

    Kundërshtarë më të mëdhenj të konsumimit të alkoolit janë turqit, 80% e tyre nuk pinë kurrë alkool.

    15% e holandezëve po ashtu nuk pinë kurrë alkool, ndërsa përqindje të ngjashme në moskonsumimin e alkoolit ekziston edhe në Suedi dhe Greqi.

    Rreth 40% e evropianëve e konsumojnë alkoolin njëherë në javë. Ndërsa numri më i madh i personave të cilët e konsumojnë rregullisht alkoolin janë mbi 50 vjeç.

      Current date/time is Mon May 06, 2024 2:42 pm