Kosova Forum

Me sa duket ju nuk jeni te Kyqur.Ju Lusemi Te Kyqeni Apo Te Regjistroheni Ne Forum Ku nuk merr me shum se 30sec kohe

Join the forum, it's quick and easy

Kosova Forum

Me sa duket ju nuk jeni te Kyqur.Ju Lusemi Te Kyqeni Apo Te Regjistroheni Ne Forum Ku nuk merr me shum se 30sec kohe

Kosova Forum

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Ec Me Brezat e Ri

Mire Se Vini Ne Forumin e : " Kosova-Forum "

    Femrat janë më pak aktive

    Monster-h4ck
    Monster-h4ck
    Perjashtuar nga Forumi
    Perjashtuar nga Forumi


    Gjinija : Male
    Postimet : 1215
    Age : 29
    Vendodhja : N'CHIPSY
    Reputation : 8
    Pikët : 208
    Registration date : 2008-12-31

    Femrat janë më pak aktive Empty Femrat janë më pak aktive

    Post by Monster-h4ck Thu Jan 15, 2009 10:52 am

    Femrat janë më pak aktive
    Femrat janë më pak aktive F.0110134507629_m
    Femrat në moshë të re dhe në pleqëri janë shumë më pak aktive në raport me moshatarët e tyre të gjinisë së kundërt, njoftojnë shkencëtarët britanikë.
    Hulumtuesit nga Universiteti John Moores në Liverpul pohojnë se vajzat e moshave 10 dhe 11-vjeçare janë për 6% më pak aktive se djemtë e të njëjtës moshë.

    Ekspertët nga Universiteti i Bristolit kanë analizuar aktivitetin fizik të personave mbi 70-vjeç, ndërsa kanë vërtetuar se të dy gjinitë janë pak aktive në këtë moshë, mirëpo femrat shumë më pak se meshkujt.

    Ekspertët rekomandojnë shtimin e aktivitetit fizik, në këtë rast më shumë te femrat, duke pasur parasysh veprimin pozitiv të aktivitetit fizik në shëndet.

      Current date/time is Mon May 06, 2024 9:57 pm