Kosova Forum

Me sa duket ju nuk jeni te Kyqur.Ju Lusemi Te Kyqeni Apo Te Regjistroheni Ne Forum Ku nuk merr me shum se 30sec kohe

Join the forum, it's quick and easy

Kosova Forum

Me sa duket ju nuk jeni te Kyqur.Ju Lusemi Te Kyqeni Apo Te Regjistroheni Ne Forum Ku nuk merr me shum se 30sec kohe

Kosova Forum

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Ec Me Brezat e Ri

Mire Se Vini Ne Forumin e : " Kosova-Forum "

    SHBA: Mijëra dyqane do të mbyllen në 2009

    FooSe
    FooSe
    Webmaster
    Webmaster


    Gjinija : Male
    Postimet : 1929
    Age : 30
    Reputation : 16
    Pikët : -893
    Registration date : 2008-10-29

    SHBA: Mijëra dyqane do të mbyllen në 2009 Empty SHBA: Mijëra dyqane do të mbyllen në 2009

    Post by FooSe Mon Jan 05, 2009 1:09 am

    Ekspertët amerikanë thonë se stina e shitjeve të fundivitit 2008 ishte mjaft e dobët dhe kjo do të çojë në mbylljen e mijëra dyqaneve në Shtetet e Bashkuara gjatë vitit 2009.

    Shitjet e fundvitit janë shumë të rëndësishme sepse ato u sjellin dyqaneve amerikane përqindjen më të madhe të të ardhurave të vitit. Dhe shifrat e deritanishme tregojnë se shitjet gjatë stinës së festave në Amerikë, ranë 4% në vitin 2008, që është niveli më i ulët në më shumë se 40 vjet.

    Ekspertët parashikojnë se në gjysmën e parë të vitit 2009 do të mbyllen më shumë se 70 mijë dyqane. Konsulenti i shitjeve Howard Davidowitz thotë se blerësit do të shohin më tepër lajmërime ku shkruhet: “Ky dyqan është në mbyllje”.

    Sipas analistëve, deri në 3 mijë komplekse tregtare rrezikojnë mbylljen në vazhdën e riorganizimeve.

      Current date/time is Sun Apr 28, 2024 3:37 am