Kosova Forum

Me sa duket ju nuk jeni te Kyqur.Ju Lusemi Te Kyqeni Apo Te Regjistroheni Ne Forum Ku nuk merr me shum se 30sec kohe

Join the forum, it's quick and easy

Kosova Forum

Me sa duket ju nuk jeni te Kyqur.Ju Lusemi Te Kyqeni Apo Te Regjistroheni Ne Forum Ku nuk merr me shum se 30sec kohe

Kosova Forum

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Ec Me Brezat e Ri

Mire Se Vini Ne Forumin e : " Kosova-Forum "

    Vala vazhdon zgjerimin e rrjetit

    MBerisha
    MBerisha
    Webmaster
    Webmaster


    Gjinija : Male
    Postimet : 4625
    Vendodhja : N'Real Madrid
    Reputation : 33
    Pikët : 1502
    Registration date : 2008-10-27

    Vala vazhdon zgjerimin e rrjetit Empty Vala vazhdon zgjerimin e rrjetit

    Post by MBerisha Thu Feb 19, 2009 10:18 pm

    Si pjesë e kësaj procedure, operatori Vala, njofton të gjithë konsumatorët e vet me parapagim (Prepaid) se në natën mes datës 11 (e mërkurë) dhe 12 shkurt (e enjte), do të vazhdojë aktivitetin e zgjerimit të rrjetit të Fazës së V. Ky aktivitet do t'i afektojë të gjithë konsumatorët Prepaid të Valas.

    Operatori publik mobil “Vala”, edhe më tutje është duke vazhduar fazën e implementimit të teknologjisë më të avancuar në lëmin e GSM – NGN apo Rrjeti i Gjeneratës së Re (Next Generation Networks).

    "Operimi do të bëhet në kohën kur trafiku është i intenzitetit më të ulët, duke filluar nga ora 00:01 ndërkohë që përfundon rreth orës 07:12', thuhet ne komunikate.

    Gjatë këtij operimi, trafik nuk do të ketë rreth 20 minuta, duke filluar nga ora 03:00 pas mesnatës.

    Poashtu gjatë tërë këtij operimi, konsumatorët nuk do të kenë mundësi rimbushjeje përmes kartelave grithëse, Top-up dhe as ATM-ve.

    Operatori publik mobil Vala kërkon mirëkuptim nga konsumatorët e vet, duke i siguruar se ajo po punon në përmirësimin e kualitetit të shërbimeve që ofron.

      Current date/time is Sun May 19, 2024 9:40 pm