Kosova Forum

Me sa duket ju nuk jeni te Kyqur.Ju Lusemi Te Kyqeni Apo Te Regjistroheni Ne Forum Ku nuk merr me shum se 30sec kohe

Join the forum, it's quick and easy

Kosova Forum

Me sa duket ju nuk jeni te Kyqur.Ju Lusemi Te Kyqeni Apo Te Regjistroheni Ne Forum Ku nuk merr me shum se 30sec kohe

Kosova Forum

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Ec Me Brezat e Ri

Mire Se Vini Ne Forumin e : " Kosova-Forum "

    128 gigabajt në xhepin tuaj

    FooSe
    FooSe
    Webmaster
    Webmaster


    Gjinija : Male
    Postimet : 1929
    Age : 30
    Reputation : 16
    Pikët : -893
    Registration date : 2008-10-29

    128 gigabajt në xhepin tuaj Empty 128 gigabajt në xhepin tuaj

    Post by FooSe Fri Jun 19, 2009 3:21 pm

    128 gigabajt në xhepin tuaj F.0616122421692_m
    Jo shumë kohë më parë i gëzoheshim memorieve me kapacitet prej 64 e 138 megabajt, e tani kompania Kingston sjell memorien me kapacitet hiq më pak se 128 gigabajt.

    Qe besa ashtu si e keni lexuar edhe është: Kingston DataTraveler 200 është shkop i memories USB me kapacitet prej 128 gigabajt, që e bën pajisjen e tillë më të madhe deri më tani.

    Së bashku me kapacitetin e madh, DataTraveler 200 sjell edhe mbrojtjen nga goditjet, pluhuri dhe lagështia dhe një dizajn i cili mundëson fshehjen e qasjes USB në trupin e pajisjes, që do të thotë se nuk u nevojitet kapak mbrojtës, i cili në të gjitha llojet e këtyre pajisjeve edhe ashtu fillon të bjerë pas një kohe.

    Çmimi është i kripur, 546 dollarë, derisa të njëjtën pajisje mund ta blini edhe me kapacitet prej 32 e 64 GB me çmime prej 120 respektivisht 213 dollarë.

    www.kingston.com

      Current date/time is Mon Apr 29, 2024 5:08 am