Kosova Forum

Me sa duket ju nuk jeni te Kyqur.Ju Lusemi Te Kyqeni Apo Te Regjistroheni Ne Forum Ku nuk merr me shum se 30sec kohe

Join the forum, it's quick and easy

Kosova Forum

Me sa duket ju nuk jeni te Kyqur.Ju Lusemi Te Kyqeni Apo Te Regjistroheni Ne Forum Ku nuk merr me shum se 30sec kohe

Kosova Forum

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Ec Me Brezat e Ri

Mire Se Vini Ne Forumin e : " Kosova-Forum "

    Trojani për Mac sulmon sërish

    Y||!
    Y||!
    V.I.P
    V.I.P


    Gjinija : Male
    Postimet : 927
    Age : 28
    Vendodhja : Ferizaj
    Reputation : 4
    Pikët : 208
    Registration date : 2008-12-11

    Trojani për Mac sulmon sërish Empty Trojani për Mac sulmon sërish

    Post by Y||! Sun Feb 01, 2009 10:07 am

    Trojani për Mac sulmon sërish F.0126170643176_m

    Mysafiri i padëshiruar në kompjuterët Mac, trojani i quajtur OSX.Trojan.iServices.B, është kthyer më i rrezikshëm se më herët.

    Pas paraqitjes së parë të këtij aplikacioni dashakeq me të cilin përdoruesit më së lehti mund të infektohen gjatë shkarkimit të softuerëve piratë (konkretisht, paketës së programeve iLife), janë shfaqur arnimet dhe format e tjera të mbrojtjes të cilat, për fat të keq, nuk e kanë zgjidhur problemin.

    Në fakt, trojani i njëjtë tani është paraqitur në versionet pirate të Photoshop-it, dhe atë në version të përpunuar i cili anashkalon arnimet e bëra gjatë javës së kaluar.

    Duket se edhe përdoruesit e sistemit operativ Mac duhet të shtrëngojnë dhëmbët dhe të fillojnë që rregullisht të instalojnë rregullisht mbrojtje shtesë kundër viruseve në kompjuterët e tyre.

      Current date/time is Sat Apr 27, 2024 9:34 am