Kosova Forum

Me sa duket ju nuk jeni te Kyqur.Ju Lusemi Te Kyqeni Apo Te Regjistroheni Ne Forum Ku nuk merr me shum se 30sec kohe

Join the forum, it's quick and easy

Kosova Forum

Me sa duket ju nuk jeni te Kyqur.Ju Lusemi Te Kyqeni Apo Te Regjistroheni Ne Forum Ku nuk merr me shum se 30sec kohe

Kosova Forum

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Ec Me Brezat e Ri

Mire Se Vini Ne Forumin e : " Kosova-Forum "

    Toshiba netbook me disk SSD

    Monster-h4ck
    Monster-h4ck
    Perjashtuar nga Forumi
    Perjashtuar nga Forumi


    Gjinija : Male
    Postimet : 1215
    Age : 29
    Vendodhja : N'CHIPSY
    Reputation : 8
    Pikët : 208
    Registration date : 2008-12-31

    Toshiba netbook me disk SSD Empty Toshiba netbook me disk SSD

    Post by Monster-h4ck Sat Jan 24, 2009 2:04 am

    Toshiba netbook me disk SSD
    Toshiba netbook me disk SSD F.0122150811514_m
    Toshiba ka rifreskuar netbook-un e vet me emrin NB100. Risi në ofertë është SSD-ja prej 64-gigabajt në vend të disqeve klasike me pllaka rrotulluese të cilët janë paraqitje më e shpeshtë në botën e netbook-ëve.

    Modeli i ri bart shenjën dalluese NB100HF. Shfrytëzimi i SSD-së me shpejtësi të rritur të qasjes së dhënave sjell dhe periudhë më të madhe të autonomisë – kohëzgjatje të baterisë së deklaruar në pesë orë. Në vend të sistemit operativ Windows XP i cili është ofruar deri më tani në këtë netbook, tani e tutje ata do të pajisen me Vista Home Basic.

    Modeli i dytë në ofertë bart shenjën dalluese NB100H, e në vend të SSD-së vjen me disk të fortë prej 160 gigabajt. Ky version i laptopit shitet me Windows XP Home, përderisa kohëzgjatja e baterisë thuhet të jetë 3.7 orë.
    Toshiba netbook me disk SSD Toshibaaa
    Specifikat tjera janë identike. Është integruar procesori 1.6 GHz Atom N270 nga Intel, një gigabajt të memories punuese dhe ekran me rezolucion 1.024 x 600 piksela me ndriçim LED të prapavijës. Dimensionet i ka me përmasa prej 225 x 190. 5 x 29.5-33 milimetra, derisa peshon një kilogram.

    Çmimet ende nuk janë bërë të njohura për publikun.

      Current date/time is Sun Apr 28, 2024 5:15 am