Registration date : 2008-12-31

Rikthim sensacional i Valencias Empty Rikthim sensacional i Valencias

Post by Monster-h4ck Thu Jan 22, 2009 1:42 am

Rikthim sensacional i Valencias F.0121231902662_m
    Skuadra e Valencias e ka fituar ndeshjen e parë kundër Sevillas në kuadër të Copa Del Rey, e cila u zhvillua të mërkurën mbrëma në Mestalla, me rezultat 3-2.
    Los Che arritën që në fund të takimit të përmbysnin disavantazhin prej 2-1 dhe në fund të dalin fitues të ndeshjes, megjithëse pranuan dy gola në terren vendas.

Serinë e golave e filloi sulmuesi spanjoll David Villa, i cili që në minutën e pestë ia dha epërsinë skuadrës vendase dhe me këtë epërsi minimale përfundoi pjesa e parë.

Në pjesën e dytë mysafirët shënuan dy herë. Luis Fabiano barazoi rezultatin në 1-1 (52’), ndërsa Adrano Correira krijoi epërsinë për mysafirët (67’), e cila zgjati deri në minutat e fundit të ndeshjes (84’).

Valencia riktheu rezultatin në fund të takimit brenda dy minutash me anë të Ruben Barajas (84’) dhe Matas (86’), dhe kështu e fitoi takimin edhe pse dy golat e pranuar në Mestalla do ta vënë në vështirësi në ndeshjen e kthimit.

Current date/time is Sat Apr 27, 2024 9:22 am