Kosova Forum

Me sa duket ju nuk jeni te Kyqur.Ju Lusemi Te Kyqeni Apo Te Regjistroheni Ne Forum Ku nuk merr me shum se 30sec kohe

Join the forum, it's quick and easy

Kosova Forum

Me sa duket ju nuk jeni te Kyqur.Ju Lusemi Te Kyqeni Apo Te Regjistroheni Ne Forum Ku nuk merr me shum se 30sec kohe

Kosova Forum

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Ec Me Brezat e Ri

Mire Se Vini Ne Forumin e : " Kosova-Forum "

    Kriza detyron rusët të heqin dorë nga vodka

    The End
    The End
    Webmaster
    Webmaster


    Gjinija : Male
    Postimet : 2712
    Age : 31
    Vendodhja : Gjakova City
    Reputation : 34
    Pikët : 619
    Registration date : 2008-10-27

    Kriza detyron rusët të heqin dorë nga vodka Empty Kriza detyron rusët të heqin dorë nga vodka

    Post by The End Tue Nov 25, 2008 1:52 pm

    Kriza financiare ka prekur edhe Rusinë, duke detyruar shumë pijëdashës të heqin dorë nga pija e preferuar, vodka.

    Sipas informacioneve të fundit, në dyqane është shënuar konsum më i paket i vodkas në fillim të nëntorit krahasuar me këtë periudhë të njëviti më parë. Kjo pasi firmat po e prodhojnë pijen më shpejt nga ç’mund ta shesin.

    Presidenti i Shoqatës kombëtare të Alkoolit në Rusi, Pavel Shapkin, tha për Reuters se njerëzit po mundohen të kursejnë para, duke ulur kështu edhe konsumin e vodkës. Normalisht rusët konsumojnë 15 litra alkool të pastër çdo vit.

      Current date/time is Sat May 11, 2024 4:15 am