Kosova Forum

Me sa duket ju nuk jeni te Kyqur.Ju Lusemi Te Kyqeni Apo Te Regjistroheni Ne Forum Ku nuk merr me shum se 30sec kohe

Join the forum, it's quick and easy

Kosova Forum

Me sa duket ju nuk jeni te Kyqur.Ju Lusemi Te Kyqeni Apo Te Regjistroheni Ne Forum Ku nuk merr me shum se 30sec kohe

Kosova Forum

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Ec Me Brezat e Ri

Mire Se Vini Ne Forumin e : " Kosova-Forum "

    Meshkujt të shqetësuar për alkoolin

    MBerisha
    MBerisha
    Webmaster
    Webmaster


    Gjinija : Male
    Postimet : 4625
    Vendodhja : N'Real Madrid
    Reputation : 33
    Pikët : 1502
    Registration date : 2008-10-27

    Meshkujt të shqetësuar për alkoolin Empty Meshkujt të shqetësuar për alkoolin

    Post by MBerisha Wed Jun 24, 2009 4:12 pm

    Meshkujt të shqetësuar për alkoolin F.0622171038755_m

    Meshkujt të shqetësuar për alkoolin

    Ekspertët pohojnë se meshkujt gjithnjë e më shumë janë të shqetësuar për efektet negative të alkoolit dhe me kalimin e kohës shtohet numri i meshkujve që dëshirojnë të heqin dorë nga kjo shprehi e keqe.

    Një studim i ri i realizuar në Britani të Madhe tregon se 37% e meshkujve janë munduar të zvogëlojnë sasinë e konsumuar të alkoolit, për shkak të kalorive të tepërta që përmbajnë pijet alkoolike.

    1/6 e të anketuarve kanë deklaruar se dëshirojnë të heqin dorë nga alkooli për shkak të paraqitjes së “gjinjve mashkullor”, ndërsa ¼ për shkak të rritjes së barkut.

    1/8 e meshkujve e anketuar kanë thënë se alkooli ua ka ndryshuar dukjen, ndërsa 9% kanë pohuar se ua ka prishur jetën seksuale.

    Duke analizuar të dhënat, udhëheqësi i studimit Dr. Ian Banks ka thënë se meshkujt janë shumë më tepër të shqetësuar (sesa është menduar më parë) për ndikimet negative të alkoolit mbi organizmin e tyre.

      Current date/time is Mon May 20, 2024 6:47 am