Kosova Forum

Me sa duket ju nuk jeni te Kyqur.Ju Lusemi Te Kyqeni Apo Te Regjistroheni Ne Forum Ku nuk merr me shum se 30sec kohe

Join the forum, it's quick and easy

Kosova Forum

Me sa duket ju nuk jeni te Kyqur.Ju Lusemi Te Kyqeni Apo Te Regjistroheni Ne Forum Ku nuk merr me shum se 30sec kohe

Kosova Forum

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Ec Me Brezat e Ri

Mire Se Vini Ne Forumin e : " Kosova-Forum "

2 posters

    Konventë Botërore e palaçove në Meksikë

    LibiDinho
    LibiDinho
    A. i plotë
    A. i plotë


    Gjinija : Male
    Postimet : 930
    Age : 31
    Vendodhja : Gjk
    Reputation : 3
    Pikët : -415
    Registration date : 2008-10-30

    Konventë Botërore e palaçove në Meksikë Empty Konventë Botërore e palaçove në Meksikë

    Post by LibiDinho Mon Nov 03, 2008 2:04 pm

    Në Meksiko Siti këtë javë u mbajt Konventa Botërore e palaçove, qëllimi i të cilëve është rritja e autoritetit dhe përkrahja e artit të këtyre zbavitësve.

    Në paradën mes rrugëve të qytetit morën pjesë më shumë se 500 palaço nga Peruja, Nikaragua, Kosta Rika, SHBA-të si dhe nga shumë shtete tjera. Në takimin e tyre të rregullt vjetor ata marrin pjesë në seminare dhe puntorishte, ku shkëmbejnë përvoja rreth kostumeve dhe makijazhit më të ri në treg, por po ashtu shkëmbejnë edhe mjeshtri interesante.

    “Detyra e palaços është që ta zgjon ndjenjën e fëmijës brenda jush, dhe para së gjithash shpirtin e pastër. Është e rëndë, por jo edhe e pamundur që ti bëni njerëzit të qeshin në këto kohë të vështira!”, thotë Maja, Palaço nga Meksika.

    Palaçot luajnë rol të rëndësishëm në kulturën meksikane dhe janë një pamje e shpeshtë nëpër rrugë kryqet dhe sheshet e tyre, ku përmes zbavitjes së njerëzve fitojnë pak para për jetesë. Sipas shoqatës Latino amerikane të palaçove, në Meksikë ka deri më 10.000 palaço profesionist, nga të cilët 3000 janë femra!
    Elda
    Elda
    Super Moderator
    Super Moderator


    Gjinija : Female
    Postimet : 2794
    Age : 26
    Vendodhja : Gjakovë
    Reputation : 18
    Pikët : 2948
    Registration date : 2008-12-26

    Konventë Botërore e palaçove në Meksikë Empty Re: Konventë Botërore e palaçove në Meksikë

    Post by Elda Mon May 18, 2009 3:37 am

    shum e mir

      Current date/time is Sun May 19, 2024 5:49 pm