Kosova Forum

Me sa duket ju nuk jeni te Kyqur.Ju Lusemi Te Kyqeni Apo Te Regjistroheni Ne Forum Ku nuk merr me shum se 30sec kohe

Join the forum, it's quick and easy

Kosova Forum

Me sa duket ju nuk jeni te Kyqur.Ju Lusemi Te Kyqeni Apo Te Regjistroheni Ne Forum Ku nuk merr me shum se 30sec kohe

Kosova Forum

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Ec Me Brezat e Ri

Mire Se Vini Ne Forumin e : " Kosova-Forum "

2 posters

    Pab tualet atraksion në Finlandë

    LibiDinho
    LibiDinho
    A. i plotë
    A. i plotë


    Gjinija : Male
    Postimet : 930
    Age : 31
    Vendodhja : Gjk
    Reputation : 3
    Pikët : -415
    Registration date : 2008-10-30

    Pab tualet atraksion në Finlandë Empty Pab tualet atraksion në Finlandë

    Post by LibiDinho Mon Nov 03, 2008 2:03 pm

    Para më shumë se 10 vite, disa biznesmen nga pjesa perëndimore e Finlandës i shfrytëzuan hapësirat e lëna të një banke, shkolle dhe barnatoreje për të hapur pabe origjinale.
    Ato, janë destinacion i çdo turi turistik në Finlandë, por më interesanti në mesin e tyre është i ashtuquajturi “ Putorin Vesa” ose “pabi tualet”!
    Enterieri edhe më tej të kujton funksionin e para 75 viteve të ndërtesës së vjetër, madje edhe pijet që shërbehen mbajnë emra si “Pika e fundit” “ E thjeshta” apo “Tushi i artë” .

    “Kur ndonjëri vijnë për herë të parë, vendi i duket shumë interesant, mund që ka lexuar për këtë në internet, por në parim mysafirët nuk presin një gjë të tillë, shpesh me kureshtje shikojnë apo qeshin”, thotë punonjësi i barit Toni.
    Në pabin Barnatore, pijet janë të renditura si barna dhe çdo mysafirë e zgjedh pijen e tij.
    Në kryeqytetin e Finlandës, Helsinki, pabi më interesant gjendet në tramvaj, ashtu që turistët në të njëjtën kohë kënaqen duke pirë kafe dhe duke vështruar qytetin.
    Elda
    Elda
    Super Moderator
    Super Moderator


    Gjinija : Female
    Postimet : 2794
    Age : 26
    Vendodhja : Gjakovë
    Reputation : 18
    Pikët : 2948
    Registration date : 2008-12-26

    Pab tualet atraksion në Finlandë Empty Re: Pab tualet atraksion në Finlandë

    Post by Elda Mon May 18, 2009 3:37 am

    shum e mir

      Current date/time is Sun May 19, 2024 5:00 pm