Kosova Forum

Me sa duket ju nuk jeni te Kyqur.Ju Lusemi Te Kyqeni Apo Te Regjistroheni Ne Forum Ku nuk merr me shum se 30sec kohe

Join the forum, it's quick and easy

Kosova Forum

Me sa duket ju nuk jeni te Kyqur.Ju Lusemi Te Kyqeni Apo Te Regjistroheni Ne Forum Ku nuk merr me shum se 30sec kohe

Kosova Forum

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Ec Me Brezat e Ri

Mire Se Vini Ne Forumin e : " Kosova-Forum "

    Edhe bletët e dëshirojnë kokainën

    Monster-h4ck
    Monster-h4ck
    Perjashtuar nga Forumi
    Perjashtuar nga Forumi


    Gjinija : Male
    Postimet : 1215
    Age : 29
    Vendodhja : N'CHIPSY
    Reputation : 8
    Pikët : 208
    Registration date : 2008-12-31

    Edhe bletët e dëshirojnë kokainën Empty Edhe bletët e dëshirojnë kokainën

    Post by Monster-h4ck Thu Jan 15, 2009 11:05 am

    Edhe bletët e dëshirojnë kokainën
    Edhe bletët e dëshirojnë kokainën F.1228123101850_m
    Bletët reagojnë pas marrjes së kokainës në mënyrë që lëvizin shumë, janë të zhurmshme, ‘disponohen’ dhe zmadhohen, ndërsa në momentin kur përfundon efekti i kokainës, ato luftojnë për të marrë më shumë, shkruan "The Sun".
    Shkencëtari nga Universiteti i Sydneyt, Andrew Barron, ka analizuar ndikimin e kokainës në trurin e bletëve dhe sjelljet e tyre, me ç’rast ka zbuluar se nën ndikimin e kokainës bletët komunikojnë më mirë me njëra-tjetrën dhe kanë një trup më të shprehur.

    “Kur përfundoi efekti i kokainës, bëmë një test dhe vërejtëm se gjendja e tyre euforike ishte ndërprerë”, thotë dr. Marron.

    Ky hulumtim tregon se në të ardhmen bletët mund të shfrytëzohen për studime të mëtutjeshme në lidhje me substancat narkotike.

      Current date/time is Mon Apr 29, 2024 6:39 am