Kosova Forum

Me sa duket ju nuk jeni te Kyqur.Ju Lusemi Te Kyqeni Apo Te Regjistroheni Ne Forum Ku nuk merr me shum se 30sec kohe

Join the forum, it's quick and easy

Kosova Forum

Me sa duket ju nuk jeni te Kyqur.Ju Lusemi Te Kyqeni Apo Te Regjistroheni Ne Forum Ku nuk merr me shum se 30sec kohe

Kosova Forum

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Ec Me Brezat e Ri

Mire Se Vini Ne Forumin e : " Kosova-Forum "

    Microsoft dëshiron të blejë vetëm...!

    Fischee
    Fischee
    A.shumë i mirë
    A.shumë i mirë


    Gjinija : Male
    Postimet : 552
    Age : 30
    Vendodhja : Gjakovë
    Reputation : 2
    Pikët : -213
    Registration date : 2008-11-06

    Microsoft dëshiron të blejë vetëm...! Empty Microsoft dëshiron të blejë vetëm...!

    Post by Fischee Sun Dec 07, 2008 6:29 am

    Edhe pse Microsoft pak kohë më parë jozyrtarisht ka deklaruar se heq dorë nga blerja e Yahoo-së, megjithatë duket se kësaj sage ende nuk i ka ardhur fundi. Sipas informatave të fundit, Microsoft është i interesuar vetëm për blerjen e platformës së Yahoo-së për kërkim.
    I gjithë tregimi rreth Yahoo-së tani duket shumë i dhimbshëm. Pasi që nuk ka ecur si duhet shitja, e presionet në Yahoo kanë qenë të hatashme, tani është kaluar në marrjen e asaj që më së shumti ka vlerë në gjigantin e internetit.

    Ka disa interesa që përfshihen këtu: Jerry Yang, bashkëthemelues dhe njëri prej aksionarëve të mëdhenj të Yahoo-së, dëshiron që kompania të mbetet e pavarur. Carl Icahn, i cili së bashkë me bashkëmendimtarët e tij kontrollon rreth 28% të kompanisë, edhe më tutje dëshiron që Yahoo në tërësi t?i shitet Microsoftit. Microsofti megjithatë dëshiron vetëm platformën e Yahoo-së për kërkim, që do t?i kushtonte shumë më pak se blerja e tërësishme e Yahoo-së, dhe do t?i mundësonte që deri-diku të garojë në mënyrë të barabartë në këtë fushë me Google.

    Rezultatet janë të pamundura të parashikohen, por Yahoo siç e njohim nuk do të mbijetojë gjatë, kjo është e sigurt.

      Current date/time is Sun May 19, 2024 10:41 am