Kosova Forum

Me sa duket ju nuk jeni te Kyqur.Ju Lusemi Te Kyqeni Apo Te Regjistroheni Ne Forum Ku nuk merr me shum se 30sec kohe

Join the forum, it's quick and easy

Kosova Forum

Me sa duket ju nuk jeni te Kyqur.Ju Lusemi Te Kyqeni Apo Te Regjistroheni Ne Forum Ku nuk merr me shum se 30sec kohe

Kosova Forum

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Ec Me Brezat e Ri

Mire Se Vini Ne Forumin e : " Kosova-Forum "

2 posters

    Letonezët thyen rekordin e Ginesit në vallëzim

    LibiDinho
    LibiDinho
    A. i plotë
    A. i plotë


    Gjinija : Male
    Postimet : 930
    Age : 31
    Vendodhja : Gjk
    Reputation : 3
    Pikët : -415
    Registration date : 2008-10-30

    Letonezët thyen rekordin e Ginesit në vallëzim Empty Letonezët thyen rekordin e Ginesit në vallëzim

    Post by LibiDinho Mon Nov 03, 2008 2:11 pm

    Në kryeqytetin e Letonisë, Riga këto ditën u mblodhën më shumë se 2.200 valltarë dhe 99 shoqëri artstike nga i gjithë vendi me një synim të përbashkët, që të vendosin rekord të Ginesit.
    Ata së bashku formuan vallen më të gjatë në botë. Në fillim organizatorët kishin planifikuar të formojnë zinxhir një kilometërsh mes Universitetit të Letonisë dhe shkollës teknike në Rika, mirëpo për këtë aq shumë vullnetar kanë shfaqur interes sa që në vend që të radhiten në linjë të drejtë është dashur të radhiten në zig-zag.
    "Kjo është një ngjarje shumë e rëndësishme, i dedikohet ditëlindjes së Letonisë aq më shumë është edhe një përpjekje për një rekord të Ginisti, kështu që thjeshtë duhej të merrja pjesë"!, thotë valltarja Ana Vetra.
    Më saktë vallja popullore u mbajt në shënimin e 90 vjetorit të ekzistimit të Letonisë. Interpretimi i kësaj koreografie e cila njëherazi është koreografia me traditë shumë të lashtë, zgjati më shumë se 5 minuta. Rekordi pritet që të miratohet nga komisioni i Ginisit. Rekordi i deritanishëm është vendosur në Hong Kong vitin e kaluar nga 1500 valltarë.
    Elda
    Elda
    Super Moderator
    Super Moderator


    Gjinija : Female
    Postimet : 2794
    Age : 26
    Vendodhja : Gjakovë
    Reputation : 18
    Pikët : 2948
    Registration date : 2008-12-26

    Letonezët thyen rekordin e Ginesit në vallëzim Empty Re: Letonezët thyen rekordin e Ginesit në vallëzim

    Post by Elda Mon May 18, 2009 3:34 am

    mirrrrrrrr

      Current date/time is Thu Mar 28, 2024 9:11 am