Kosova Forum

Me sa duket ju nuk jeni te Kyqur.Ju Lusemi Te Kyqeni Apo Te Regjistroheni Ne Forum Ku nuk merr me shum se 30sec kohe

Join the forum, it's quick and easy

Kosova Forum

Me sa duket ju nuk jeni te Kyqur.Ju Lusemi Te Kyqeni Apo Te Regjistroheni Ne Forum Ku nuk merr me shum se 30sec kohe

Kosova Forum

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Ec Me Brezat e Ri

Mire Se Vini Ne Forumin e : " Kosova-Forum "

5 posters

    Barcoleta

    Fischee
    Fischee
    A.shumë i mirë
    A.shumë i mirë


    Gjinija : Male
    Postimet : 552
    Age : 30
    Vendodhja : Gjakovë
    Reputation : 2
    Pikët : -213
    Registration date : 2008-11-06

    Barcoleta - Page 2 Empty Re: Barcoleta

    Post by Fischee Sat Nov 22, 2008 4:14 am

    Trimerite e Bajlozit ciklamin
    Hallall halfgang per ato barcaletat, kam qesh si maniak ja edhe nje barcalete prej meje.

    Zgjohet nje mengez Cecoja dhe sheh ne cati te shtepise nje arush lakuriq qe flirtonte pa e prishur terezine me rrezet e diellit. Menjehere i shqetesuar shkon brenda dhe shikon ne faqet e verdha (ato ku ka informacione per numra telefoni) dhe atje sigurisht sheh nje numer qe thoshte "Levizim arinj". Pa e humbur shume toruan dhe me nje gjakftohtesi te papare neper filma merr ne telefon dhe flet me Trimin qe i thote se do vij aty me Vespa per 30 min, po mos te kishte trafik.
    Pasi i fut nje pordhe i lehtesuar sa me ska, Cecoja ulet ne divan per te degjuar kengen e gjinkalles qe ishte shume e trishtur pasi kishte bere sher me te dashurin nje nate ma pare "Sa bukur kendon shtriga" mendonoi Celoja dhe nje lot ju var te cepi i syrit dhe pasi qendroi per disa kohe atje ra poshte pa bere shume deme.


    Nderkohe Trimi arriti dhe me perpikmerine e nje qe po i mbarojne baterite i tha Celos.
    "Mjetet qe une do te perdor per heqjen e ariut nga catia jane: shkallet, nje hu i mire, nje pushke e kalibrit te rende dhe nje qen bulldog te vjeter ne moshe". Bulldogu dukej hapur qe i kishte pelqyer Celoja pasi i ishte ngjitur pas kembe si majmuni i vogel pas barkut te majmunices.

    "Po si eshte plani?" Pyeti Celoja te cilin Trimi nuk po ja mbushte shume syrin dhe qe e shprehu hapur mospelqimin duke i futur nje sharje neper dhembe nga motra qenit, por per te levizur nuk luajti ama.

    "Shume thjesht" tha trimi, "Une do ve shkallen do ngjitem lart dhe do ta rrezoj ariun poshte me kete hurin qe kam, kur ariu te bjere bulldogu eshte trainuar qe te kafshoje ne tope cfare bie nga siper dhe mos ta leshoje, ariu ne keto momente te veshtira do te dorezohet pa kushte dhe une do ta fus ne kafaz"

    "Po pushken per cfare e ke" pyeti celoja?

    "Nese ariu me rrezon mua nga catia" tha Trimi,"qello qenin sa me shepjt!"
    Fischee
    Fischee
    A.shumë i mirë
    A.shumë i mirë


    Gjinija : Male
    Postimet : 552
    Age : 30
    Vendodhja : Gjakovë
    Reputation : 2
    Pikët : -213
    Registration date : 2008-11-06

    Barcoleta - Page 2 Empty Re: Barcoleta

    Post by Fischee Sat Nov 22, 2008 4:18 am

    PRIFTI...
    ishte njehere nje prift qe nuk kishte lene nuse ne fshat pa q. (opa, opa kuptuat besoj)
    aty na ishte martuar njeri dhe prifti nuk e kishte shtene ne dore akoma kete nusen e re... mundohej i shkreti, perdite nga shtepija e saj kalonte por nuk e shikonte perjashta ate nusen e re.. por nje dite e pa ate perjashta dhe filloi ky ti firshkellej asaj, por ajo nuk e ngriti koken, dhe aty iken prifti... ne darke kjo i thote burrit se cfare kishte bere prifti...
    - neser dua qe te ma futesh priftin ne shtepi- i thote burri asaj..
    - ca po thua o burre - thote kjo..
    - degjo ca po te them une, neser e dua priftin ketu ne shtepi-thote burri perseri..
    vjen e nesermja dhe prifti kalon perpara shtepise se asaj, shikon nusen e re perjashta dhe filloi ti firshkellente ky, dhe ajo buzeqeshi.. u afrua prifti afer asaj dhe filloi muhabetet e tija, dhe aty i thote te bejne seks bashke..
    - ne rregull- thote ajo- por jo ketu ku jemi, hajde futemi brenda...
    u gezua prifti dhe u fut brenda te shtepia e saj.. u fut tek dhoma e gjumit dhe po fillonte ti vinte afer asaj, por ajo i thote..
    - xhvishu ti sa te lahem pake une dhe erdha...
    u xhvesh prifti dhe po priste shtrire ne krevat, por ne ate kohe hyn burri i saj e kap priftin, dhe e ve te bluaj grurin ne mullirin qe kishte( nga ata mullinjte e vjeter qe terhiqnin kuajt)... dhe nga darka e le priftin te iki...
    burri i thote gruas..
    - kur te kaloj prifti neser ketu dua qe ti ta ngacmosh...
    - ca po thua o burre - thote nusja..
    - bej kete qe po te them une- thote ai
    vjen e nesermja dhe prifti po kalonte poshte shtepise se saj me koken nga ana tjeter e shtepise... aty nusja filloi ti fershkellej priftit, kthen koken prifti nga nusja dhe i thote..
    - te mbaroi mielli qe bera une dje dhe do qe te vij te bluaj une prape???
    Fischee
    Fischee
    A.shumë i mirë
    A.shumë i mirë


    Gjinija : Male
    Postimet : 552
    Age : 30
    Vendodhja : Gjakovë
    Reputation : 2
    Pikët : -213
    Registration date : 2008-11-06

    Barcoleta - Page 2 Empty Re: Barcoleta

    Post by Fischee Sat Nov 22, 2008 4:18 am

    Ne autoshkolle,test-i i fundid:
    Mesuesi: disa pyetje te fundit per ta marre patenten..

    Nxenesi: fol.

    M-je naten dhe shef nje drite,cfare eshte??
    N-motorr
    M-mire por cfare marke?suzuki,honda,li-fan???
    N-ku di une,nate eshte.
    M-prgjigje gabim

    M-je prape naten,shikon 2 drita qe po vijne chare eshte??
    N-makine..
    M-cfare makine?bmw,vw,opel,fiat??
    N-nate eshte s;duket..
    M-prape gabim

    M-je naten,shikon 2 drita si te parat cfare eshte?
    N-kamion ose autobus....(vazhdon si lart)

    M-se merr patenten u pergigje gabim..

    I nevrikosur i nxehur(nxenesi): Para se ti iki zoti mesues 1 pyetje per ty..
    Je naten ne makine,semafor i kuq,qendron dhe shef te semafori nje femer te veshur me shume pak rrobe,cfare eshte??
    M-Patjeter eshte prostitute...
    N-Gabim pergjigje,cila eshte?Nena jote,motra jote apo bija jote???
    Elda
    Elda
    Super Moderator
    Super Moderator


    Gjinija : Female
    Postimet : 2794
    Age : 26
    Vendodhja : Gjakovë
    Reputation : 18
    Pikët : 2948
    Registration date : 2008-12-26

    Barcoleta - Page 2 Empty Re: Barcoleta

    Post by Elda Tue May 19, 2009 4:13 am

    Fischee wrote:PRIFTI...
    ishte njehere nje prift qe nuk kishte lene nuse ne fshat pa q. (opa, opa kuptuat besoj)
    aty na ishte martuar njeri dhe prifti nuk e kishte shtene ne dore akoma kete nusen e re... mundohej i shkreti, perdite nga shtepija e saj kalonte por nuk e shikonte perjashta ate nusen e re.. por nje dite e pa ate perjashta dhe filloi ky ti firshkellej asaj, por ajo nuk e ngriti koken, dhe aty iken prifti... ne darke kjo i thote burrit se cfare kishte bere prifti...
    - neser dua qe te ma futesh priftin ne shtepi- i thote burri asaj..
    - ca po thua o burre - thote kjo..
    - degjo ca po te them une, neser e dua priftin ketu ne shtepi-thote burri perseri..
    vjen e nesermja dhe prifti kalon perpara shtepise se asaj, shikon nusen e re perjashta dhe filloi ti firshkellente ky, dhe ajo buzeqeshi.. u afrua prifti afer asaj dhe filloi muhabetet e tija, dhe aty i thote te bejne seks bashke..
    - ne rregull- thote ajo- por jo ketu ku jemi, hajde futemi brenda...
    u gezua prifti dhe u fut brenda te shtepia e saj.. u fut tek dhoma e gjumit dhe po fillonte ti vinte afer asaj, por ajo i thote..
    - xhvishu ti sa te lahem pake une dhe erdha...
    u xhvesh prifti dhe po priste shtrire ne krevat, por ne ate kohe hyn burri i saj e kap priftin, dhe e ve te bluaj grurin ne mullirin qe kishte( nga ata mullinjte e vjeter qe terhiqnin kuajt)... dhe nga darka e le priftin te iki...
    burri i thote gruas..
    - kur te kaloj prifti neser ketu dua qe ti ta ngacmosh...
    - ca po thua o burre - thote nusja..
    - bej kete qe po te them une- thote ai
    vjen e nesermja dhe prifti po kalonte poshte shtepise se saj me koken nga ana tjeter e shtepise... aty nusja filloi ti fershkellej priftit, kthen koken prifti nga nusja dhe i thote..
    - te mbaroi mielli qe bera une dje dhe do qe te vij te bluaj une prape???


    shum e fort qikja
    Elda
    Elda
    Super Moderator
    Super Moderator


    Gjinija : Female
    Postimet : 2794
    Age : 26
    Vendodhja : Gjakovë
    Reputation : 18
    Pikët : 2948
    Registration date : 2008-12-26

    Barcoleta - Page 2 Empty Re: Barcoleta

    Post by Elda Sat May 23, 2009 3:32 pm

    Ishin kon ni burr edhe ni gru te dyt shum te bardh me flok me vetlla me krejt te bardha.Edhe e bojn ni thmi e ai thmija osht i kuq flokt e kuqe vetllat e kuqe e krejt.Shkojn te mjeku edhe e vesin pse kta dy te bardh e thmija i kuq.Mjeku i vet se sa her boni seks
    -1 her ne mujt - thojn ata
    -Osht puna e ndryshkit - thot mjeku ghaghaghaghgha e trent a
    Elda
    Elda
    Super Moderator
    Super Moderator


    Gjinija : Female
    Postimet : 2794
    Age : 26
    Vendodhja : Gjakovë
    Reputation : 18
    Pikët : 2948
    Registration date : 2008-12-26

    Barcoleta - Page 2 Empty Re: Barcoleta

    Post by Elda Sat May 23, 2009 3:33 pm

    Kish shku ni njeri per her te par ne katun edhe e shef ne rrug ni bagël shum te madhe.E vet ni plak aty "qka osht bre kjo bagël kaq e madhe" edhe ai plaki thot tash te kallxoj une
    -A pe shef ni shpi qatje nalt - thot ai plaki
    -Po thot ai njeri
    -Mas qasajna a pe shef ni shpi tjeter e mas qasaj shpijes ni pleme edhe mas plemes ni mal a pe ahef?
    -Po - thot ai njeri
    -Eh - thot plaki- Mas qati malit u kon ni kulsheder me 3 krena edhe e ka grabit ni qik ajo kulshedra edhe ajo qika i ka pas tre vllazni.ka dal vllavi par ja ka pre ni kry edhe kulshedra e ka myt.ka dal i dyti ja ka pre ni kry tjeter edhe ato e ka myt kulshedra.Ka dal i treti ja ka pre kryt e fundit edhe e ka pshtu motren e vet.
    -E puna e bagles qysh osht - po vet ai njeri
    -Qka di more une per ker bagel - thot plaki
    ghahgaghhagghagha shum e trent a sot e kom msu
    Elda
    Elda
    Super Moderator
    Super Moderator


    Gjinija : Female
    Postimet : 2794
    Age : 26
    Vendodhja : Gjakovë
    Reputation : 18
    Pikët : 2948
    Registration date : 2008-12-26

    Barcoleta - Page 2 Empty Re: Barcoleta

    Post by Elda Sat May 23, 2009 3:34 pm

    U koon ni gjyshe edhe u kon ty ec rruges edhe i ka pa do djem t'ri ty marr droog edhe ja ka bo qa po boni ashtu ata ja kan bo po marrim drog ... ja ka bo gjyshja okej veq mos u ulni n'beton se ftofni


    Barcoleta - Page 2 Swe2cw
    Elda
    Elda
    Super Moderator
    Super Moderator


    Gjinija : Female
    Postimet : 2794
    Age : 26
    Vendodhja : Gjakovë
    Reputation : 18
    Pikët : 2948
    Registration date : 2008-12-26

    Barcoleta - Page 2 Empty Re: Barcoleta

    Post by Elda Sat May 23, 2009 3:35 pm

    sh kon ni burr edhe shkon te doktori mu anku qe gruja nuk po ja merr ne gojë.Doktori i thot lyje karin me ajrokrem edhe kshyre a po ta merr.Burri shkon te shpija edhe bon qashtu qysh i ka thon doktori.Mas do diteve e shef doktorin apet edhe doktori i thot:
    -Hë bre apo ta merr gruja ne gojë
    -Leje gruja more po mi pa thmija qka po bojn se - thot ani njeri.
    Elda
    Elda
    Super Moderator
    Super Moderator


    Gjinija : Female
    Postimet : 2794
    Age : 26
    Vendodhja : Gjakovë
    Reputation : 18
    Pikët : 2948
    Registration date : 2008-12-26

    Barcoleta - Page 2 Empty Re: Barcoleta

    Post by Elda Sat May 23, 2009 3:35 pm

    Shkojn Rugova edche Thaqi te Papa ne Vatikan.Kur te shkojn Rugova i din rregullat ja puth doren Papes edhe ulen edhe Rugova i thot Thaqit mos fol ti se ti nuk din.Masi te bojn pak muhabet Papa i thot kamarierit birna do verë te kuqe me pi.Kur t'ja bin verën Thaqi i thot Rugoves qka osht kjo.
    -Shuj bre - i thot Rugova - a te thash mos me fol.
    Papa e shef qe Thaqi nuk pe din qka osht vera edhe i thot:
    -Kjo, biri im osht gjaku i Jezusit
    -Falemnderit - thot Thaqi - veq ska pas vyjt me pre Jezusin per neve.
    Elda
    Elda
    Super Moderator
    Super Moderator


    Gjinija : Female
    Postimet : 2794
    Age : 26
    Vendodhja : Gjakovë
    Reputation : 18
    Pikët : 2948
    Registration date : 2008-12-26

    Barcoleta - Page 2 Empty Re: Barcoleta

    Post by Elda Sat May 23, 2009 3:35 pm

    jon kon shqiptari amerikani edhe zvicrrani edhe jon shty cili po derdhet mas shumti , derdhet amerikani 1 filgjon,gjermoni 2 filgjona kur hin shqiptari thot kush s'din me notu dilni jasht
    Elda
    Elda
    Super Moderator
    Super Moderator


    Gjinija : Female
    Postimet : 2794
    Age : 26
    Vendodhja : Gjakovë
    Reputation : 18
    Pikët : 2948
    Registration date : 2008-12-26

    Barcoleta - Page 2 Empty Re: Barcoleta

    Post by Elda Sat May 23, 2009 3:36 pm

    ish kon shqiptari amerikani edhe gjermani, i kallxojn diqka edhe cili po man msheft mas shumti . e marin amerikanin t'parin e rrehin 1 or 2 ai kallxoj ,vjen gjermoni qashtu.vjen shqiptari e rrehin 1 dit 2 edhe thojn pse more spo kallxon ti kom harru krejt qka m'keni kallxu
    Elda
    Elda
    Super Moderator
    Super Moderator


    Gjinija : Female
    Postimet : 2794
    Age : 26
    Vendodhja : Gjakovë
    Reputation : 18
    Pikët : 2948
    Registration date : 2008-12-26

    Barcoleta - Page 2 Empty Re: Barcoleta

    Post by Elda Sat May 23, 2009 3:37 pm

    u kon ni djal adoleshent ska qi kurr edhe ni dit e vendos me shku me qi me pare edhe tu e bo men vet me veti e nin gjyshja vet edhe i thot ami mu 100 euro edhe qijum mu ky i thot ani , kur vjen baba vet i thot qka ke bo o kali qysh ma ke qi nonen , djali i thot aii ti pernat pe qin temen e une niher su bo nomi
    Elda
    Elda
    Super Moderator
    Super Moderator


    Gjinija : Female
    Postimet : 2794
    Age : 26
    Vendodhja : Gjakovë
    Reputation : 18
    Pikët : 2948
    Registration date : 2008-12-26

    Barcoleta - Page 2 Empty Re: Barcoleta

    Post by Elda Sat May 23, 2009 3:37 pm

    u kon njoni edhe e ka pas ni shok mullingji . Mulligjia u kon i martum e ky pa martu edhe ni dit martohet edhe ky edhe se qin grujen hiq ky tipi edhe shkon me nejt te ai shoki vet mullingji edhe ai e vet a pe qin grujen hiq ky i thot jo s'di ai i thot ner kthiz mate ni pllom qaty e ka ni bir qaty trusja edhe shkon ky tipi edhe e ka pas doren e madhe ja mat ner kthiz kur ti bjen ne both ja nis me qi n'both e shkoq krejt asaj i dhem edhe thot o burr shtine qaty ku ka thon perenia ky thot kurr jo veq ku ka thon mullingjia...
    Elda
    Elda
    Super Moderator
    Super Moderator


    Gjinija : Female
    Postimet : 2794
    Age : 26
    Vendodhja : Gjakovë
    Reputation : 18
    Pikët : 2948
    Registration date : 2008-12-26

    Barcoleta - Page 2 Empty Re: Barcoleta

    Post by Elda Sat May 23, 2009 3:38 pm

    jon kon dy gjuetar edhe nisen per gjah kur dalin ne mal e shohin nje djal edhe thojn ajt ta zezatmi pak, i thojn ati djalit a mos e pa naj leper ai thot po kta ja nisin me kesh hahaha qka ish kon a femer a mashkull ai djali thot mashkull valla kta thojn po ku pe din a ja pa a
    ai djali thot jo sja pash po me porositi si ti sheh njo dy gjuetar thuj ma hongshi k.....
    _________________
    Elda
    Elda
    Super Moderator
    Super Moderator


    Gjinija : Female
    Postimet : 2794
    Age : 26
    Vendodhja : Gjakovë
    Reputation : 18
    Pikët : 2948
    Registration date : 2008-12-26

    Barcoleta - Page 2 Empty Re: Barcoleta

    Post by Elda Sat May 23, 2009 3:40 pm

    sh kon ni arush me ni dhom edhe i thojn shqiptarit, amerikanit edhe gjermanit me hi mu rreh me arushen.Hin amerikani i pari e rreh arusha edhe e myt.I dyti hin gjermani edhe ato e myt arusha.Kur te hin shqiptari arusha i thot:
    -Hec bre se po te shqiptarin e nones se je msu me fitu ti neper vica - edhe e myt edhe shqiptarin. eghhgeghehgehgegh
    Elda
    Elda
    Super Moderator
    Super Moderator


    Gjinija : Female
    Postimet : 2794
    Age : 26
    Vendodhja : Gjakovë
    Reputation : 18
    Pikët : 2948
    Registration date : 2008-12-26

    Barcoleta - Page 2 Empty Re: Barcoleta

    Post by Elda Sat May 23, 2009 3:40 pm

    Bojn gara shqiptari, amerikani edhe gjermani cili po rrin ma shum ner ujë.Jav ndreqin ni bazen me ujë edhe ju thojn rrini sa rrini ner ujë kur të dilni e thirrni ne telefon at njerin qka osht te kabina mi kallxu qe keni dal.Krejt i pranojn kushtet edhe ja nisin.I pari hin amerikani rrin 5 minuta del e thirr at njerin ne telefon edhe i kallxon qe kom dal.I dyti gjermani hin rrin 10 minuta del e thirr at njerin en telefon edhe i kallxon qe kom dal.Kur te hin shqiptari ata pritin 1 orë 2 hala nuk del.Shkojn me nxerr se thojn mos ka dek , kur te shkojn shqiptari gjall hala
    -Qka je tu bo more qe sa ke hi ktu - i thojn ata
    -Ooooo e kom harru numrin e telefonit per me thirr at njerin e sun po dal - thot shqipatri.
    Elda
    Elda
    Super Moderator
    Super Moderator


    Gjinija : Female
    Postimet : 2794
    Age : 26
    Vendodhja : Gjakovë
    Reputation : 18
    Pikët : 2948
    Registration date : 2008-12-26

    Barcoleta - Page 2 Empty Re: Barcoleta

    Post by Elda Sat May 23, 2009 3:40 pm

    sh kon ni djal i vogel edhe ish msu qe sa her ta bojn shurrën me majt nona e vet me bo.Edhe i met shprehi edhe kur te rritet e martohet gruja e man me bo shurrën.Kur shkon ni dit te miqt me nejt krejt dalin jasht per do pun ky dhondrri met vet mrena edhe i bohet shum shurra.Qka me bo,qka me bo qohet e bon shurrën vet mas dere.Kur te hin gjyshja ne dhom e shef shurrën edhe thot:
    -Kush e ka bo shurrën ktu mas derës
    -Qyky gjyks pa e majt kurkush hiq - thot dhondrri.
    Elda
    Elda
    Super Moderator
    Super Moderator


    Gjinija : Female
    Postimet : 2794
    Age : 26
    Vendodhja : Gjakovë
    Reputation : 18
    Pikët : 2948
    Registration date : 2008-12-26

    Barcoleta - Page 2 Empty Re: Barcoleta

    Post by Elda Sat May 23, 2009 3:41 pm

    Ishin kon shqiptari dhe kinezi ne nje restorant tu honger "kokrra te ullirit me asi shtaga te kinezëve.Kinezi han plot a shqiptari sun e kap kurqysh kokrren me ato shtagat.Mas pak kohe kinezi nervozohet edhe ja kap shtagat shqiptarit edhe e kap me te paren kokrren edhe i thot:
    -Qishtu duhet me kap
    Po - thot shqiptari - e kape masi ta trullava une hahahha
    Elda
    Elda
    Super Moderator
    Super Moderator


    Gjinija : Female
    Postimet : 2794
    Age : 26
    Vendodhja : Gjakovë
    Reputation : 18
    Pikët : 2948
    Registration date : 2008-12-26

    Barcoleta - Page 2 Empty Re: Barcoleta

    Post by Elda Sat May 23, 2009 3:42 pm

    sh kon ni prift edhe e kish ble ni papagall prej ni hoxhes edhe sa her i qet me honger buk prifti , papagalli thot:"bismilah" edhe tani han buk.Prifti nervozohet pse po thot bismilah edhe nuk i qet buk papagallit 1muj thot nashta harron me thon bismilah.Kur ti qet buk mas 1 muji papagalli thot: "elham dulilah u kry ramazani hajde bismilah" edhe tani han.
    Elda
    Elda
    Super Moderator
    Super Moderator


    Gjinija : Female
    Postimet : 2794
    Age : 26
    Vendodhja : Gjakovë
    Reputation : 18
    Pikët : 2948
    Registration date : 2008-12-26

    Barcoleta - Page 2 Empty Re: Barcoleta

    Post by Elda Sat May 23, 2009 3:43 pm

    e kish thirr mbreti hajradinin edhe ja kish boe 3 pytje
    1.sa ka yje ne qjell
    2.ku mesi tokes
    3.qka jam tu menue une

    Si mos ti dish per 1 jav qeto pytje te vrami
    Edhe hajradini shkon me shpi edhe i kallxon nasradinit
    nasradini thot:lema ket pun mue une shkoj dhe pergjigjna
    Shkon nasradini mbret ja bon pytjen e par

    1.sa ka yje ne qjell thot nasradini:sa kime ki kry ti mbreti thot:po mir
    2.ku mesi tokes thot nasradini qaty ku je ul ti mbreti thot:mir asht
    3.qka jam tu menue une thot nasradini ti je tu menue qe jam hajradini po une jam nasradini.
    Elda
    Elda
    Super Moderator
    Super Moderator


    Gjinija : Female
    Postimet : 2794
    Age : 26
    Vendodhja : Gjakovë
    Reputation : 18
    Pikët : 2948
    Registration date : 2008-12-26

    Barcoleta - Page 2 Empty Re: Barcoleta

    Post by Elda Sat May 23, 2009 3:43 pm

    17 Bjondinat
    kan qen 17 bjondina para nje diskoteke kan qen tuj prit.. rojtari diskotekes i pyet pse nuk hyni mbrenda po pritni? ato i pergjigjen e presim edhe 1 a nuk duhet me qen 18 per me hy mbrenda...
    Elda
    Elda
    Super Moderator
    Super Moderator


    Gjinija : Female
    Postimet : 2794
    Age : 26
    Vendodhja : Gjakovë
    Reputation : 18
    Pikët : 2948
    Registration date : 2008-12-26

    Barcoleta - Page 2 Empty Re: Barcoleta

    Post by Elda Sun Jun 21, 2009 11:57 am

    Polici deren e makines

    Pse polici e merr deren e makines me vete ne plazh?
    Se po u bo vape ta hap qe te hyj fresku!
    Elda
    Elda
    Super Moderator
    Super Moderator


    Gjinija : Female
    Postimet : 2794
    Age : 26
    Vendodhja : Gjakovë
    Reputation : 18
    Pikët : 2948
    Registration date : 2008-12-26

    Barcoleta - Page 2 Empty Re: Barcoleta

    Post by Elda Sun Jun 21, 2009 11:57 am

    Hasa dhe Hysa bien ne grop�

    Ishte Hasa dhe Hysa duke sh�titur n� pyll dhe bien ne nje grop�.
    Duke u munduar shum e shum dalin dikur dhe i thot Hasa Hyses ee mej Hys mir shum pshtum na mu kon gropa em kapak qka kishim bo na
    Elda
    Elda
    Super Moderator
    Super Moderator


    Gjinija : Female
    Postimet : 2794
    Age : 26
    Vendodhja : Gjakovë
    Reputation : 18
    Pikët : 2948
    Registration date : 2008-12-26

    Barcoleta - Page 2 Empty Re: Barcoleta

    Post by Elda Sun Jun 21, 2009 11:57 am

    2 nxensat

    Kan qen 2 nxansa ne shkoll dhe ishin te ulur ne bank te par te msusja e njeri prej tyre ishte belbzan e tjetri e kishte emrin hashim dhe hashimi hini ner ban ky belbzani i tha msuses oj msuse aqimi ner bank.
    Elda
    Elda
    Super Moderator
    Super Moderator


    Gjinija : Female
    Postimet : 2794
    Age : 26
    Vendodhja : Gjakovë
    Reputation : 18
    Pikët : 2948
    Registration date : 2008-12-26

    Barcoleta - Page 2 Empty Re: Barcoleta

    Post by Elda Sun Jun 21, 2009 11:58 am

    Beni dhe babi i ti

    Beni kishte par nje ender siku babi i tij ja kishte dhuruar 50 euro.
    Pasi u zgjua ne mengjes e shiqoj babin e tij qe po shqionte n'tv dhe ti tha babi babi pash ne ender sikur mi ke japur 50 euro.
    Ndersa babi i tij ja khten: Mbaj bir dhe blej cfar te duash me ti.
    Elda
    Elda
    Super Moderator
    Super Moderator


    Gjinija : Female
    Postimet : 2794
    Age : 26
    Vendodhja : Gjakovë
    Reputation : 18
    Pikët : 2948
    Registration date : 2008-12-26

    Barcoleta - Page 2 Empty Re: Barcoleta

    Post by Elda Sun Jun 21, 2009 11:58 am

    Pula

    Pse pula s'lahet me uj t'nxet?
    Se i dalin vezet e zime.
    Elda
    Elda
    Super Moderator
    Super Moderator


    Gjinija : Female
    Postimet : 2794
    Age : 26
    Vendodhja : Gjakovë
    Reputation : 18
    Pikët : 2948
    Registration date : 2008-12-26

    Barcoleta - Page 2 Empty Re: Barcoleta

    Post by Elda Sun Jun 21, 2009 11:58 am

    Njerzit n� kish

    Shkojn� besimtart katolik me u lut n� kish, Prifti po i vet: Kush ka frig nga gruaja le te �ohet ne kemb.. t� gjith �ohen veq njeni rrin nej edhe thot prifti vetmeveti: E shyqyr qenka nje burr ne kish.. edhe e vet tash prifti ate qe nuk u �u ne kam: PSse ti nuk o �ove ne kemb? Ja kthen besimtari: Se si ta permenin fjalen grua me kputen kembet dhe nuk munem me u �u.
    Elda
    Elda
    Super Moderator
    Super Moderator


    Gjinija : Female
    Postimet : 2794
    Age : 26
    Vendodhja : Gjakovë
    Reputation : 18
    Pikët : 2948
    Registration date : 2008-12-26

    Barcoleta - Page 2 Empty Re: Barcoleta

    Post by Elda Sun Jun 21, 2009 11:58 am

    Polici semafor

    Nje polic i SHPK-s po ndal njenin e po ngermohet:
    O qorr a nuk pi sheh driten e kuqe n�semafor a?
    Po mor burr po ty nuk t�pash.
    Elda
    Elda
    Super Moderator
    Super Moderator


    Gjinija : Female
    Postimet : 2794
    Age : 26
    Vendodhja : Gjakovë
    Reputation : 18
    Pikët : 2948
    Registration date : 2008-12-26

    Barcoleta - Page 2 Empty Re: Barcoleta

    Post by Elda Sun Jun 21, 2009 11:59 am

    Miu dhe Lopa

    Lopa i thote miut, piciruk kaq i vogel dhe te kane dale mustaqet.
    Miu i thote lopes, po ti moj kaq e madhe dhe nuk vesh sutjena.
    Elda
    Elda
    Super Moderator
    Super Moderator


    Gjinija : Female
    Postimet : 2794
    Age : 26
    Vendodhja : Gjakovë
    Reputation : 18
    Pikët : 2948
    Registration date : 2008-12-26

    Barcoleta - Page 2 Empty Re: Barcoleta

    Post by Elda Sun Jun 21, 2009 11:59 am

    Zero

    Kan qen 2 zero dhe i kan pa 2 tetshe dhe i kan thene ooo qyri rruspijat qysh e kan shtrengu rrypin.
    Elda
    Elda
    Super Moderator
    Super Moderator


    Gjinija : Female
    Postimet : 2794
    Age : 26
    Vendodhja : Gjakovë
    Reputation : 18
    Pikët : 2948
    Registration date : 2008-12-26

    Barcoleta - Page 2 Empty Re: Barcoleta

    Post by Elda Sun Jun 21, 2009 12:00 pm

    Baskijat

    Ni puntor budall ngulke baskija en ni ndërtes.
    Po pse kaq shum baskija pe gjun en tok? – e vet kryepuntori.
    Paj shumica e kishin kryt en onen e kundërt.


    Last edited by rockgirl-elda on Sun Jun 21, 2009 12:05 pm; edited 1 time in total
    Elda
    Elda
    Super Moderator
    Super Moderator


    Gjinija : Female
    Postimet : 2794
    Age : 26
    Vendodhja : Gjakovë
    Reputation : 18
    Pikët : 2948
    Registration date : 2008-12-26

    Barcoleta - Page 2 Empty Re: Barcoleta

    Post by Elda Sun Jun 21, 2009 12:00 pm

    Ora e vjedhjes...

    Shkon njoni n’stacion t’policis edhe deklaron:
    Ma kan vjedh kuleten...
    E kur ta kan vjedh?
    Nuk e di se ma vjedhen edhe sahatin.


    Last edited by rockgirl-elda on Sun Jun 21, 2009 12:04 pm; edited 1 time in total
    Elda
    Elda
    Super Moderator
    Super Moderator


    Gjinija : Female
    Postimet : 2794
    Age : 26
    Vendodhja : Gjakovë
    Reputation : 18
    Pikët : 2948
    Registration date : 2008-12-26

    Barcoleta - Page 2 Empty Re: Barcoleta

    Post by Elda Sun Jun 21, 2009 12:01 pm

    Drini

    Pe folin dy vet: Qysh e ki emnin?
    Drin.
    Si lumi a?
    Po po nuk jom ai.
    Elda
    Elda
    Super Moderator
    Super Moderator


    Gjinija : Female
    Postimet : 2794
    Age : 26
    Vendodhja : Gjakovë
    Reputation : 18
    Pikët : 2948
    Registration date : 2008-12-26

    Barcoleta - Page 2 Empty Re: Barcoleta

    Post by Elda Sun Jun 21, 2009 12:01 pm

    Letra

    Kujne pi shkrun leter? – e vet arsimtari nxansin budall.
    Vetit.
    E shka pe shkrun n’leter.
    Nuk e di se hala se kom marr.


    Last edited by rockgirl-elda on Sun Jun 21, 2009 12:04 pm; edited 1 time in total
    Elda
    Elda
    Super Moderator
    Super Moderator


    Gjinija : Female
    Postimet : 2794
    Age : 26
    Vendodhja : Gjakovë
    Reputation : 18
    Pikët : 2948
    Registration date : 2008-12-26

    Barcoleta - Page 2 Empty Re: Barcoleta

    Post by Elda Sun Jun 21, 2009 12:01 pm

    Kuajt

    Dy shok t’ngusht e blejin ka ni kali po nuk dijin kurqysh mi dallu kshtu qe njonija pren jelat po s’shkon java i rriten jelat apet, qetri ja pren bishtin po edhe bishti i rritet shpejt. S’dishin shka me bo, dikur njoni thot :
    Pi masim e pi kqyrim cili osht ma i roN, edhe masnej i dallojim.
    Tu bo gati mi mat njoni pi tyne thot:
    S’paskem hiq nevoj mi mat, se kali i bardhe koka ma i trash se kali i zi.


    Last edited by rockgirl-elda on Sun Jun 21, 2009 12:03 pm; edited 1 time in total
    Elda
    Elda
    Super Moderator
    Super Moderator


    Gjinija : Female
    Postimet : 2794
    Age : 26
    Vendodhja : Gjakovë
    Reputation : 18
    Pikët : 2948
    Registration date : 2008-12-26

    Barcoleta - Page 2 Empty Re: Barcoleta

    Post by Elda Sun Jun 21, 2009 12:01 pm

    Dhondrri kursys

    Gruja pi thot burrit t’vet tamashqar:
    Burr, qika hini n’dhom t’veten me ni djal, e kan nal driten edhe ju ka ul n’prehen en karrik…
    Qeky dhonderr pe mu përshtatka, edhe pi kursejka rrymen edhe pi përdorka viq ni karrik.
    Elda
    Elda
    Super Moderator
    Super Moderator


    Gjinija : Female
    Postimet : 2794
    Age : 26
    Vendodhja : Gjakovë
    Reputation : 18
    Pikët : 2948
    Registration date : 2008-12-26

    Barcoleta - Page 2 Empty Re: Barcoleta

    Post by Elda Sun Jun 21, 2009 12:01 pm

    Burri

    Dy shoqe qe s’ishin taku moti pe folin:
    Shum ma i mir pe tu dok’ka burri me tesha t’reja.
    Jo nuk jon teshat e reja po osht burri jam i ri.



    Kush? Un a?

    Ku jeton? – pi vet nënpunsi palen.
    Kush? Un a? - Po Ti.
    N’Bllok t’Ri.
    Shka punon?
    Kush? Un a? - Po Ti.
    Korril.
    Sa vjeq je?
    Kush? Un a?
    Jo un? – i ples mo dikur mulloni nënpunsit.
    Paj s’ti kisha jap ma shum se 40.



    Drini

    Pe folin dy vet: Qysh e ki emnin?
    Drin.
    Si lumi a?
    Po po nuk jom ai.



    Niri n’shatorr

    Ni msuse pi pisket nxansit: T’kom thon mi vizatu shatorrin edhe nirin?
    Po de msuse.
    E ku osht niri?
    Aha, n’shatorr msuse.



    Profesioni ma i lasht

    Katër shok pe bojin fjel se kush e ka profesionin ma t’vjeter. Doktorri thot:
    Niri i pare u kon hazreti Adami, ja kan marr ni bri atij edhe e kan bo hazreti Haven. A nuk osht intervenim kirugjik a?
    Jo, jo – arkitekti – puna e parë u kon krijimi i Tokes.
    Para se mu kriju Toka dikush e ka dhon iden mi largu pi kaosit – tha filozofi.
    Pritni, pritni. E kush e ka bo at kaos? – thot politikani.



    Dhondrri kursys

    Gruja pi thot burrit t’vet tamashqar:
    Burr, qika hini n’dhom t’veten me ni djal, e kan nal driten edhe ju ka ul n’prehen en karrik…
    Qeky dhonderr pe mu përshtatka, edhe pi kursejka rrymen edhe pi përdorka viq ni karrik.



    Mishi i dhomve

    Ni skelet shkon te stomatologi edhe pi vet:
    Ames e kom naj dhom t’prishen?
    Jo. Po mishin e dhomve e ke te smut.
    Elda
    Elda
    Super Moderator
    Super Moderator


    Gjinija : Female
    Postimet : 2794
    Age : 26
    Vendodhja : Gjakovë
    Reputation : 18
    Pikët : 2948
    Registration date : 2008-12-26

    Barcoleta - Page 2 Empty Re: Barcoleta

    Post by Elda Sun Jun 21, 2009 12:02 pm

    Xhemperi

    Ni skelet deshti me ble xhemper.
    A pi don me lesh t’but a t’fort? – e vet shitsi.
    Jo, ama me t’but se i forti pe ma grrith lekuren.
    Elda
    Elda
    Super Moderator
    Super Moderator


    Gjinija : Female
    Postimet : 2794
    Age : 26
    Vendodhja : Gjakovë
    Reputation : 18
    Pikët : 2948
    Registration date : 2008-12-26

    Barcoleta - Page 2 Empty Re: Barcoleta

    Post by Elda Sun Jun 21, 2009 12:02 pm

    Vorrimi

    U dek Ibrahimi. A pe vjen n’vorrim? – pi vet Nazmija Avnin.
    Valla duhet me shku se mes mi shku nuk em vjen as ai mu.
    Elda
    Elda
    Super Moderator
    Super Moderator


    Gjinija : Female
    Postimet : 2794
    Age : 26
    Vendodhja : Gjakovë
    Reputation : 18
    Pikët : 2948
    Registration date : 2008-12-26

    Barcoleta - Page 2 Empty Re: Barcoleta

    Post by Elda Sun Jun 21, 2009 12:05 pm

    Tabllat

    Thirr njoni n’polici edhe pe ju thot:
    Ma vjedhen kerrin para shpis…
    A mes i pa hejnat, qysh doken..?
    Jo , po për fat ju morra numrin e tabllave.
    Elda
    Elda
    Super Moderator
    Super Moderator


    Gjinija : Female
    Postimet : 2794
    Age : 26
    Vendodhja : Gjakovë
    Reputation : 18
    Pikët : 2948
    Registration date : 2008-12-26

    Barcoleta - Page 2 Empty Re: Barcoleta

    Post by Elda Sun Jun 21, 2009 12:05 pm

    Vena

    Shkon njoni n’restoran edhe porosity ni litër ven.
    A t’bardh a t’zez? – e vet kamarieri.
    S’ka ransi se jom i verbt.
    Elda
    Elda
    Super Moderator
    Super Moderator


    Gjinija : Female
    Postimet : 2794
    Age : 26
    Vendodhja : Gjakovë
    Reputation : 18
    Pikët : 2948
    Registration date : 2008-12-26

    Barcoleta - Page 2 Empty Re: Barcoleta

    Post by Elda Sun Jun 21, 2009 12:06 pm

    Vetmija e burrit

    Zonjë, a muNesh me na tregu a ka fol najher burri juj vet me veti? – e vet neuropsikiatri grun e pacientit.
    Nuk e di, se kurr nuk m’ka ra me kon me burrin kur u kon vetem.
    Elda
    Elda
    Super Moderator
    Super Moderator


    Gjinija : Female
    Postimet : 2794
    Age : 26
    Vendodhja : Gjakovë
    Reputation : 18
    Pikët : 2948
    Registration date : 2008-12-26

    Barcoleta - Page 2 Empty Re: Barcoleta

    Post by Elda Sun Jun 21, 2009 12:06 pm

    Sheji

    Dy budall shkojin me zon peshqi edhe kan shum fat n’peshkim. Qysh jon tu peshku njoni qohet edhe kcen n’det edhe mas 20 sekondave apet del.
    Shka deshte mër qe kceve?
    Kceva e e bona ni X nër anije qe kur t’vijim nesër me dit peshqit qe jemi na.
    Po a e din qe nesër kena me ardh me anije qeter?! – ja kthen budalla qeter.
    Elda
    Elda
    Super Moderator
    Super Moderator


    Gjinija : Female
    Postimet : 2794
    Age : 26
    Vendodhja : Gjakovë
    Reputation : 18
    Pikët : 2948
    Registration date : 2008-12-26

    Barcoleta - Page 2 Empty Re: Barcoleta

    Post by Elda Sun Jun 21, 2009 12:06 pm

    Qeni analfabet

    Ni budall e vet ni koleg i veti:
    Shka je ka rrin mërzitshëm?
    Em hupi qeni.
    Pse nuk pi qet n’gazet? - munohet mi nihmu kolega.
    Nuk ja vlen se e kom qenin analfabet.
    Elda
    Elda
    Super Moderator
    Super Moderator


    Gjinija : Female
    Postimet : 2794
    Age : 26
    Vendodhja : Gjakovë
    Reputation : 18
    Pikët : 2948
    Registration date : 2008-12-26

    Barcoleta - Page 2 Empty Re: Barcoleta

    Post by Elda Sun Jun 21, 2009 12:07 pm

    Fija e qibritit

    Kjo fije e qibritit kurqysh nuk pe dhezet.
    E pse?
    Nuk e di, po ma heret dhezi me t’paren.
    Elda
    Elda
    Super Moderator
    Super Moderator


    Gjinija : Female
    Postimet : 2794
    Age : 26
    Vendodhja : Gjakovë
    Reputation : 18
    Pikët : 2948
    Registration date : 2008-12-26

    Barcoleta - Page 2 Empty Re: Barcoleta

    Post by Elda Sun Jun 21, 2009 12:07 pm

    Dallimi

    Njoni don me ja jap djalit t’vet ni leter mi postu edhe e vet për siguri:
    A e din dallimin e postes me kontejner?
    Jo.
    Ani pra nuk pe ta jap letren mi qu n’post.
    Elda
    Elda
    Super Moderator
    Super Moderator


    Gjinija : Female
    Postimet : 2794
    Age : 26
    Vendodhja : Gjakovë
    Reputation : 18
    Pikët : 2948
    Registration date : 2008-12-26

    Barcoleta - Page 2 Empty Re: Barcoleta

    Post by Elda Sun Jun 21, 2009 12:07 pm

    Telefoni dhe vesht

    Shkon ni dit boshnjaki n’pun me zavoja n’vesh. E shohin kolegt e s’ju rrihet pa e vet:
    Shka ti gjet vesht?
    Kurgjo mer, qysh kesh tu hekuros boni telefoni e e kapa hitin n’van te telefonit e u djega...
    Po veshin qeter?
    Thash ta thiri Ndihmen e parë.
    Elda
    Elda
    Super Moderator
    Super Moderator


    Gjinija : Female
    Postimet : 2794
    Age : 26
    Vendodhja : Gjakovë
    Reputation : 18
    Pikët : 2948
    Registration date : 2008-12-26

    Barcoleta - Page 2 Empty Re: Barcoleta

    Post by Elda Sun Jun 21, 2009 12:08 pm

    Kryt e boshnjakit

    Bjen ni boshnjak pi katit t’10 me kry n’tok edhe pshton. I thojin gazetart:
    Qysh osht e mundshme, a muNesh mi përsërit?
    Po, viq nese m’garantoni qe apet bij me kry.
    Elda
    Elda
    Super Moderator
    Super Moderator


    Gjinija : Female
    Postimet : 2794
    Age : 26
    Vendodhja : Gjakovë
    Reputation : 18
    Pikët : 2948
    Registration date : 2008-12-26

    Barcoleta - Page 2 Empty Re: Barcoleta

    Post by Elda Sun Jun 21, 2009 12:08 pm

    Veshi

    Ni mjeshtrit tu punu n’skele n’kat t’5-t ja kpusin pahiri veshin me motor-sharr edhe i bjen veshi posht.
    Kqyrmani veshin qaty bre mes e kom? – ju thot puntorve qe ishin posht.
    Hallakat, hallakat, dikur njoni e gjon ni vesh edhe i thot:
    A mes osht qky? - Jo mer i jemi e ka pas edhe lapsin. – përgjigjet puntori.
    Elda
    Elda
    Super Moderator
    Super Moderator


    Gjinija : Female
    Postimet : 2794
    Age : 26
    Vendodhja : Gjakovë
    Reputation : 18
    Pikët : 2948
    Registration date : 2008-12-26

    Barcoleta - Page 2 Empty Re: Barcoleta

    Post by Elda Sun Jun 21, 2009 12:08 pm

    Kabrioleti

    Dy budall dalin pi kerrit edhe masi qe i mshelin dyrt njoni thot:
    Kuku na meten qilsat mreNa.
    Pi thejim xhomen. – thot budalla qeter.
    Jo mer.
    Ani pra bon dishka ma shpejt se na ka met tavani i kabrioletit qel e osht ka don me ja nis shi.

    Sponsored content


    Barcoleta - Page 2 Empty Re: Barcoleta

    Post by Sponsored content


      Current date/time is Thu Mar 28, 2024 7:57 pm