Kosova Forum

Me sa duket ju nuk jeni te Kyqur.Ju Lusemi Te Kyqeni Apo Te Regjistroheni Ne Forum Ku nuk merr me shum se 30sec kohe

Join the forum, it's quick and easy

Kosova Forum

Me sa duket ju nuk jeni te Kyqur.Ju Lusemi Te Kyqeni Apo Te Regjistroheni Ne Forum Ku nuk merr me shum se 30sec kohe

Kosova Forum

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Ec Me Brezat e Ri

Mire Se Vini Ne Forumin e : " Kosova-Forum "

    Uiski, më shumë dhembje koke se vodka

    Dynamit
    Dynamit
    A.shumë i mirë
    A.shumë i mirë


    Gjinija : Male
    Postimet : 479
    Age : 29
    Reputation : 2
    Pikët : 791
    Registration date : 2010-01-08

    Uiski, më shumë dhembje koke se vodka Empty Uiski, më shumë dhembje koke se vodka

    Post by Dynamit Tue Jan 12, 2010 1:16 pm

    Konsumimi i tepert i uiskit te jep nje dhembje koke me te forte se vodka. Keshtu thone nje grup shkencetaresh amerikane, te cilet kane kryer nje studim.

    Arsyeja mund te bazohet tek numri i molekulave te quajtura “congeners” qe permban pija me tradite irlandeze.

    Por studimi i Brown University sugjeron gjithashtu se te pish vodka gjithe naten nuk do te ndikoje ne permiresimin e performances tuaj ne pune diten e neserme.

    95 vullnetaret per studimin, te gjithe te shendetshem dhe konsumatore te rregullt te alkoolit, kaluan nje nate esell para se te kalonin ne pirjen e uiskit apo vodkes naten e ardhshme.

    Atyre iu dha aq shume alkool sa qe kaluan nivelin e trete te kufizimit te pirjes. Naten e trete atyre iu dha nga nje pije “placebo” qe nuk permbante alkool dhe me pas u pyeten se si ndiheshin nje dite me pas dhe u vezhguan se sa mire mund te perqendroheshin ne pune.

    Vullnetaret qe pine uiski deklaruan se kishin me shume simptoma te dhembjes se kokes, etjes dhe lodhjes krahasuar me ata qe pine vodka.

      Current date/time is Fri Apr 19, 2024 3:10 am