Kosova Forum

Me sa duket ju nuk jeni te Kyqur.Ju Lusemi Te Kyqeni Apo Te Regjistroheni Ne Forum Ku nuk merr me shum se 30sec kohe

Ec Me Brezat e Ri

Mire Se Vini Ne Forumin e : " Kosova-Forum "

  Netbooks, gjithnjë e më të popullarizuar

  Dynamit
  Dynamit
  A.shumë i mirë
  A.shumë i mirë

  Gjinija : Male
  Postimet : 479
  Age : 25
  Reputation : 2
  Pikët : 791
  Registration date : 2010-01-08

  Netbooks, gjithnjë e më të popullarizuar Empty Netbooks, gjithnjë e më të popullarizuar

  Post by Dynamit on Tue Jan 12, 2010 1:11 pm

  Netbooks, gjithnjë e më të popullarizuar 24lls8l

  Kompjuterët e lirë dhe të vegjël e kanë pushtuar tregun dhe janë bërë mjaft popullor, e sidomos tani në periudhën e recesionit ekonomik i cili e ka prekur gjithë botën.

  Çmimet e këtyre kompjuterëve janë elementi më atraktiv i tyre, që i bën konsumatorët të kenë dëshirë të posedojnë një pajisje aq të lëvizshme dhe me shumë lëvizshmëri, për më pak se 400 dollarë.

  Tani me përmirësimet ekonomike, konsumatorët do të duhet të hapin përsëri kuletat e tyre për kompjuterë të versioneve dhe stileve të ndryshme.

  Prodhuesit e kompjuterëve si Hewlett-Packard, Lenovo dhe Toshiba pritet që të shfaqin modelet e reja të netbook-ëve, me karakteristika të ngjashme si ekran të ndjeshëm në prekje, procesorët e fundit e Intel Atom, dhe performanca tjera interesante.

  Dhe, përfundimisht mund të themi se popullariteti i netbook-ëve është në rritje dhe pse prodhuesit e kompjuterëve të tillë kanë marzha të vogla të fitimit, mirëpo në anën tjetër kjo është një kërkesë në rritje e konsumatorëve.

   Current date/time is Tue Dec 10, 2019 10:05 am