Kosova Forum

Me sa duket ju nuk jeni te Kyqur.Ju Lusemi Te Kyqeni Apo Te Regjistroheni Ne Forum Ku nuk merr me shum se 30sec kohe

Join the forum, it's quick and easy

Kosova Forum

Me sa duket ju nuk jeni te Kyqur.Ju Lusemi Te Kyqeni Apo Te Regjistroheni Ne Forum Ku nuk merr me shum se 30sec kohe

Kosova Forum

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Ec Me Brezat e Ri

Mire Se Vini Ne Forumin e : " Kosova-Forum "

    Shkurtesa të dobishme për Windows

    Monster-h4ck
    Monster-h4ck
    Perjashtuar nga Forumi
    Perjashtuar nga Forumi


    Gjinija : Male
    Postimet : 1215
    Age : 29
    Vendodhja : N'CHIPSY
    Reputation : 8
    Pikët : 208
    Registration date : 2008-12-31

    Shkurtesa të dobishme për Windows Empty Shkurtesa të dobishme për Windows

    Post by Monster-h4ck Sun Jan 18, 2009 11:55 pm

    Shkurtesa të dobishme për Windows
    Shkurtesa të dobishme për Windows F.1105155725196_m
    Shumica prej nesh i di disa shkurtesa në tastierën të cilën e përdorim për punën e përditshme. Mirëpo, nganjëherë është mirë t’i rikujtojmë apo të mësojmë edhe ndonjë shkurtesë të re; disa prej tyre mund tu lehtësojnë dhe përshpejtojnë dukshëm punën në kompjuter.
    Shumica e urdhrave në Windows mund të gjenden edhe në tastierë. Në aspektin kohor është shumë e vlefshme të përdoren disa nga urdhrat më të shpeshta. Nëse kombinohet përdorimi i shpeshtë i këtyre urdhrave me miun, puna kryhet shumë më shpejt. U ofrojmë një listë të shkurtesave të cilat gjithsesi duhet t’i dini.
    Tasti Windows + D – Shtypja e këtij kombinimi të tasteve minimizon të gjitha dritaret e hapura dhe shfaq desktopin, edhe një shtypje kthen gjendjen e mëparshme.

    Tasti Windows + E – Hap Windows Explorer (jo Internet Explorer) për qasje më të shpejt në dosjet e diskut.

    Tasti Windows + F – Nis mekanizmin për kërkim.

    Alt + Tab – Kalim nga një program i hapur në tjetrin.

    Tasti Windows + Tab – Kalim nga një program i hapur në tjetrin në mënyrën flip (funksionon vetëm në Vista).

    Alt + F4 – Mbyll dritaren apo programin aktiv i cili është hapur aktualisht.

      Current date/time is Thu Mar 28, 2024 5:36 pm