Kosova Forum

Me sa duket ju nuk jeni te Kyqur.Ju Lusemi Te Kyqeni Apo Te Regjistroheni Ne Forum Ku nuk merr me shum se 30sec kohe

Join the forum, it's quick and easy

Kosova Forum

Me sa duket ju nuk jeni te Kyqur.Ju Lusemi Te Kyqeni Apo Te Regjistroheni Ne Forum Ku nuk merr me shum se 30sec kohe

Kosova Forum

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Ec Me Brezat e Ri

Mire Se Vini Ne Forumin e : " Kosova-Forum "

    Kartelë grafike e cila përshpejton Photoshopin

    CrAzY SnIpEr
    CrAzY SnIpEr
    Antarë
    Antarë


    Gjinija : Male
    Postimet : 53
    Age : 29
    Reputation : 0
    Pikët : -2
    Registration date : 2008-11-22

    Kartelë grafike e cila përshpejton Photoshopin Empty Kartelë grafike e cila përshpejton Photoshopin

    Post by CrAzY SnIpEr Sat Nov 22, 2008 12:01 pm

    Nvidia ka dizajnuar kartelën grafike e cila përshpejton punën me paketën e Adobe të programeve Creative Suite 4. Theksi është vendosur në aplikacionet Photoshop e Premiere Pro.
    Premiere Pro me shfrytëzimin e kartelës grafike Quadro CX do të përshpejtojë një prej operacioneve që kërkojnë më së shumti, kodimin e videove me codec-un H.264. Pos kodimit të përshpejtuar, Quadro CX përshpejton edhe përdorimin e efekteve siç janë dithering (ngurrimi), transparenca dhe shfytyrimi i fotografive.

    Rrotullimi, rritja dhe ndryshimi i shkronjave të mëdha do të duhej të ishin dukshëm më të shpejta me kartelën Quadro CX. Nvidia ofron edhe përshpejtimin e procesit të grumbullimit të përmbajtjeve 2D e 3D, si dhe përshpejtimin e shumicës së pajisjeve që kërkojnë shumë nga procesori për programin më të njohur në botë për përpunimin e fotografive.

    Vet kartela grafike është e bazuar në produktin GeForce 260 GT, por ka dyfish më shumë memorie, dhe si rrjedhojë do të kushtojë shumë më tepër sesa kartelat e rëndomta për përshpejtimin e lojërave – çmimi do të duhej të sillej rreth 2.000 dollarë amerikanë.

      Current date/time is Thu Apr 18, 2024 10:06 pm