Kosova Forum

Me sa duket ju nuk jeni te Kyqur.Ju Lusemi Te Kyqeni Apo Te Regjistroheni Ne Forum Ku nuk merr me shum se 30sec kohe

Join the forum, it's quick and easy

Kosova Forum

Me sa duket ju nuk jeni te Kyqur.Ju Lusemi Te Kyqeni Apo Te Regjistroheni Ne Forum Ku nuk merr me shum se 30sec kohe

Kosova Forum

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Ec Me Brezat e Ri

Mire Se Vini Ne Forumin e : " Kosova-Forum "

    Alienware i cili nuk kushton jashtëzakonisht tepër

    CrAzY SnIpEr
    CrAzY SnIpEr
    Antarë
    Antarë


    Gjinija : Male
    Postimet : 53
    Age : 29
    Reputation : 0
    Pikët : -2
    Registration date : 2008-11-22

    Alienware i cili nuk kushton jashtëzakonisht tepër Empty Alienware i cili nuk kushton jashtëzakonisht tepër

    Post by CrAzY SnIpEr Sat Nov 22, 2008 11:46 am

    Marka e kompjuterëve të kompanisë Dell, Alienware, gjithmonë është ndërlidhur me komponentët kulminant, dizajnin agresiv dhe, për fat të keq, çmimin jashtëzakonisht të shtrenjtë. Mirëpo tani është paraqitur edhe modeli të cilin mund ta quajmë edhe të lirë.
    Alienware Area-51 750i më i lirë ka furnizime të fuqishme të rrymës si dhe shtëpizë si në modelet e fuqishme, mirëpo komponentët të cilët gjenden brenda saj nuk janë edhe aq të shtrenjta, prandaj vijmë deri tek çmimi prej rreth 1.000 dollarësh.

    Për këto para do të merrni procesorin Core 2 Duo nga Intel me takt punues 3 GHz, me fuqi furnizimi me rrymë prej 750 W, kartelë grafike GeForce 9800 GT, 2 gigabajt memorie punuese dhe disk të fortë me kapacitet prej 250 GB.

    Natyrisht, të njëjtin kompjuter është e mundur të blihet edhe në konfiguracionin dukshëm më të fuqishëm, me procesorin katër-bërthamësh Core 2 Extreme, dy kartela grafike Radeon HD 4870 X2 dhe 3 terabajtë të hapësirës së diskut, e siç ua merr mendja, edhe çmimi është dukshëm më i lartë.[img]v Alienware i cili nuk kushton jashtëzakonisht tepër 30jh4iv [/img]

      Current date/time is Thu Mar 28, 2024 7:15 am